Wałbrzych, 27.08.2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy :

W poniedziałek – św. Augustyna, bpa i dK

We wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

W piątek – bł. Bronisławy, dz.

Wszystkim Parafianom i Gościom , którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia wraz z pamięcią w modlitwie.

2. 31 sierpnia czyli w czwartek odbędzie się w naszym Sanktuarium Relikwii Krzyża św. konferencja rejonowa dla duchowieństwa naszej diecezji. Punktem centralnym będzie Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. Bpa Ignacego Deca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Parafia Szczawno Zdrój organizuje wyjazd do Częstochowy na I Kongres Różańcowy. Wyjazd 8 września o godznie 4.00 rano. Koszt 60 zł. Zapisy w parafii w Szczawnie .

4. 1 – go września będzie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. rano – w czasie Mszy św., po południu od godz. 16.30. Szczególnie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania dzieci i  młodzież z racji nowego roku szkolnego. Prosimy rodziców i dziadków, aby przypomnieli swoim dzieciom i wnukom o spowiedzi pierwszopiątkowej.

5. Najbliższa sobota będzie I- szą sobotą miesiąca. Księża odwiedzą swoich chorych. Nowych chorych możemy zgłaszać po Mszach w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 830

8. Prasę katolicką oraz dewocjonalia możemy nabyć, w dniu dzisiejszym, po Mszach św. w agendzie parafialnej. Możemy również zaopatrzyć się w książkę Cataliny Rivas ,, Tajemnica Eucharystii w mistycznej wizji’’. Książka ta przedstawia opis wizji, której doświadczyła Catalina w czasie Eucharystii. Wtedy Pan Jezus i Maryja objawili jej mistyczną rzeczywistość Eucharystii jako Największego Cudu, jaki może doświadczyć każdy z nas tu na ziemi.

9. Na nowy tydzień i nowy miesiąc przyjmijmy Boże błogosławieństwo.