MENU

 


 

Licznik odwiedzin

536378
WszystkieWszystkie536378

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 20.08.2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy :

W poniedziałek – św. Piusa X, pap.

We wtorek - NMP, Królowej, w tym dniu cały Kościół odnawia poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszej parafii również to uczynimy pod koniec każdej Mszy św.

W czwartek – święto św. Bartłomieja , Apostoła

W sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia wraz z pamięcią w modlitwie.

2. Msza św. w intencji młodzieży naszej Parafii, która przygotowywała bukieciki na Uroczystość WNMP, odbędzie się jutro, tj. w poniedziałek o godz. 6.30.

3. W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., Przewodniczący KEP zwraca się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Prosi ks. Abp tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl

4. Biskup Świdnicki Ignacy Dec zaprasza serdecznie na Diecezjalne Dożynki, które odbędą się 3 września br. w Lutomi. Uroczysta Msza św. polowa będzie sprawowana o 13.00 na placu przed budynkiem miejscowej szkoły. Serdecznie zapraszamy do dziękczynienia za tegoroczne plony ziemi.

5. Każdego roku pod koniec wakacji odbywają się tzw. konferencje rejonowe dla duchowieństwa naszej świdnickiej diecezji. 30 sierpnia taka konferencja odbędzie się w Kłodzku, a 31 sierpnia czyli w czwartek odbędzie się w naszym Sanktuarium Relikwii Krzyża św. Punktem centralnym będzie Eucharystia o godz. 10.00 - pod przewodnictwem JE ks. bp. Ignacego Deca, Biskupa Świdnickiego. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.

7. Prasę katolicką oraz dewocjonalia możemy nabyć, w dniu dzisiejszym, po Mszach św. w agendzie parafialnej .

8. Na kolejny wakacyjny tydzień  przyjmijmy błogosławieństwo Kościoła.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

 

WSPÓLNOTY