OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 25.06.2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W środę - św. Ireneusza, bpa i męcz. 

W czwartek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.

2. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na szpital św. Ludwika w syryjskim Aleppo.

3. Od jutra, czyli od 26 czerwca swoją posługę w naszej parafii rozpocznie nowy ks. wikariusz – ks. Dawid FIOŁEK. Ks. Dawidowi życzymy Bożego błogosławieństwa w jego pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

4. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa czerwcowe na godz. 17.30.

5. Z naszej parafii będzie organizowana 4 dniowa pielgrzymka do Lwowa w dniach od 29 września do 2 października br. Szczegółowy plan znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Przy zapisie zaliczka 100 zł. Osoby udające się na tę pielgrzymkę muszą mieć paszporty.

6. W czasie wakacji spowiedź św. w dni  powszednie 15 minut przed Mszą św. Nie będzie spowiedzi w czasie Mszy św.

7. W czasie wakacji nie będzie comiesięcznych odwiedzin chorych.

8. Agenda parafialna czynna po Mszach św. znajdziemy w niej tygodniki katolickie: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz dewocjonalia.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, a udającym się na wakacje pięknej pogody i udanego wypoczynku. 

 

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na Diecezjalną Pielgrzymkę do Fatimy

Drodzy Diecezjanie,

w obecnym roku myśli i serca katolików na całym świecie szczególnie skierowane są ku Fatimie. Tam dokładanie przed stu laty Matka Boża za pośrednictwem trojga pastuszków przekazała dla świata niezwykłe orędzie. Chcemy w tej szczególnej dziejowej chwili razem jako wspólnota diecezjalna nawiedzić to wyjątkowe sanktuarium, które niezmiennie przyciąga pielgrzymów z całego świata. Zamysł odbycia diecezjalnej pielgrzymki do Fatimy zbiega się z potrzebą podziękowania Bogu i Matce Najświętszej za dar kończącej się niebawem w diecezji Jej peregrynacji w znaku Fatimskiej Figury. Figura Matki Bożej Fatimskiej odwiedziła już niemal wszystkie nasze parafie. Gorąco zachęcam wszystkich, komu warunki pozwalają, do włączenia się do naszego wspólnego dziękczynnego pielgrzymowania, które przewidziane jest na koniec października.

Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe przygotowało dla nas na tę szczególną okazję dwie formy pielgrzymki:

  • - autokarową (22-31 X) wraz z nawiedzeniem m.in. sanktuarium w Lourdes) oraz
  • - lotniczą (26-28 X).

Szczegółowe informacje dotyczące obu pielgrzymek są dostępne w gablocie oraz na stronie internetowej naszej diecezji.

Zapisy trwają do końca czerwca.

Mam nadzieję, że dane nam będzie w licznej reprezentacji przedstawicieli nasze diecezji, wspólnie: duszpasterze oraz wierni, którzy z taką ufnością powierzamy swoje sprawy Matce Bożej spotkać się w pod koniec października w sanktuarium w Fatimie by wypowiedzieć swoje dziękczynienie i zawierzyć się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Powierzam wszystkich matczynemu wstawiennictwu Fatimskiej Pani i z serca błogosławię.

 

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnick