Wałbrzych, 11.06.2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy

• We wtorek – świętego Antoniego z Padwy, prezb, i dK
  • W środę – bł. Michała KOZALA, bpa i męcz.
  • W sobotę - św. Brata Alberta CHMIELOWSKIEGO, zak.

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia wraz z pamięcią modlitewną.

2. W czwartek 15 czerwca Boże Ciało . Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – główna z procesją, o godz. 13.00 , 18.00 i 21.00. W tym roku procesja przejdzie  ulicą Kasztelańską i Grodzką. Prosimy  o pomoc  w przygotowaniu ołtarzy na trasie procesji. Pierwszy ołtarz na ul. Kasztelańskiej  przygotowuje Żywy Różaniec, drugi – także na ul. Kasztelańskiej  – Domowy Kościół, trzeci na ul. Grodzkiej – Odnowa w Duchu Świętym, czwarty na placu kościelnym – Rada Parafialna. Prosimy  o pomoc  w przygotowaniu ołtarzy, o kwiaty i o udekorowanie okien swoich mieszkań na całej trasie procesji. Dziewczynki  komunijne, rocznicowe, oraz klas 0 i I- szych   oraz młodsze prosimy do sypania  kwiatów. Próba z dziećmi  w środę  o godz. 18.30 przed kościołem. Zapraszamy WSZYSTKICH PARAFIAN do udziału w procesji i wspólnego wyznania wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.

3. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa , każdego dnia na 17.30.

4. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele remontowe i pokrycie zobowiązań finansowych związanych z powstaniem salek w pomieszczeniach domu parafialnego.

5. W najbliższy wtorek 13 czerwca zapraszamy na godzinę 20.00 na Mszę św. i nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej połączone z procesją różańcową wokół kościoła. Intencje na Mszę św. zbiorową wpisujemy w zakrystii. Zapraszamy, aby przez ręce Maryi z Fatimy przedstawiać Panu Bogu pragnienia naszych serc.

6. Msza św. na zakończenie roku szkolno – katechetycznego 2016/2017 zostanie odprawiona w niedzielę 18 czerwca o godz. 11.30. Zapraszamy do wspólnej  modlitwy  szczególnie dzieci,  młodzież , rodziców i nauczycieli.

7. Agenda parafialna czynna po Mszach św. możemy w niej nabyć dewocjonalia oraz tygodniki katolickie : Niedziela i Gość Niedzielny.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na Diecezjalną Pielgrzymkę do Fatimy

Drodzy Diecezjanie,
w obecnym roku myśli i serca katolików na całym świecie szczególnie skierowane są ku Fatimie. Tam dokładanie przed stu laty Matka Boża za pośrednictwem trojga pastuszków przekazała dla świata niezwykłe orędzie. Chcemy w tej szczególnej dziejowej chwili razem jako wspólnota diecezjalna nawiedzić to wyjątkowe sanktuarium, które niezmiennie przyciąga pielgrzymów z całego świata. Zamysł odbycia diecezjalnej pielgrzymki do Fatimy zbiega się z potrzebą podziękowania Bogu i Matce Najświętszej za dar kończącej się niebawem w diecezji Jej peregrynacji w znaku Fatimskiej Figury. Figura Matki Bożej Fatimskiej odwiedziła już niemal wszystkie nasze parafie. Gorąco zachęcam wszystkich, komu warunki pozwalają, do włączenia się do naszego wspólnego dziękczynnego pielgrzymowania, które przewidziane jest na koniec października.
Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe przygotowało dla nas na tę szczególną okazję dwie formy pielgrzymki:
       autokarową (22-31 X) wraz z nawiedzeniem m.in. sanktuarium w Lourdes) oraz
       lotniczą (26-28 X).
Zapisy trwają do końca czerwca.
Mam nadzieję, że dane nam będzie w licznej reprezentacji przedstawicieli nasze diecezji, wspólnie: duszpasterze oraz wierni, którzy z taką ufnością powierzamy swoje sprawy Matce Bożej spotkać się w pod koniec października w sanktuarium w Fatimie by wypowiedzieć swoje dziękczynienie i zawierzyć się Niepokalanemu Sercu Maryi.
Powierzam wszystkich matczynemu wstawiennictwu Fatimskiej Pani i z serca błogosławię.

+ Ignacy Dec
Biskup Świdnicki