Wałbrzych, 30.04.2017 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy

We wtorek św. Atanazego ,bpa i dK

W środę Uroczystość NMP , Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. w tym dniu o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300 i o godz. 1800.

W czwartek św. Floriana , męcz.

W sobotę Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia z darem modlitwy.

1. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy do wielbienia Maryi śpiewem Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.
  1. Od przyszłej niedzieli 7 maja w każdą niedzielę do końca września będzie dodatkowo odprawiana w naszym Sanktuarium Msza św. o godz. 2100.
  1. W tym tygodniu będziemy obchodzić I – szy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji już powołanych oraz o nowe powołania. W piątek spowiadamy rano w czasie Mszy św., po południu od godziny 1630.  W sobotę księża odwiedzą swoich chorych.
  1. Przyszła niedziela będzie I – szą niedziela miesiąca, po Mszy św.  o godz. 830 zmiana tajemnic w kołach żywego różańca. Po Mszach św. wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
  1. Spotkanie dla wszystkich udających się na pielgrzymkę w Bieszczady odbędzie się w najbliższy czwartek 4 maja o godz. 1840. W czasie tego spotkania będziemy zbierać pozostałą kwotę pieniędzy. Są jeszcze 2 wolne miejsca.
  1. Próba dzieci komunijnych w tym tygodniu odbędzie się w 5 maja tj. w piątek o godz. 18 Wszystkie terminy prób oraz inne informacje na temat  tegorocznej Komunii św. znajdziemy na stronie  internetowej naszej parafii.
  1. Zakończyliśmy prace w pomieszczeniach przeznaczonych na salki parafialne. W najbliższą niedzielę wszyscy będziemy mieli możliwość udać się tam, do tych pomieszczeń,  i zobaczyć efekt wielotygodniowej pracy. Całkowity koszt tych prac wyniósł nas 270 tysięcy  zł. Mamy  jeszcze znaczną część tej kwoty do spłaty, którą będziemy powoli, z Bożą i Waszą pomocą, regulować. Na ten cel, tradycyjnie, będzie przeznaczona taca z II niedzieli miesiąca.
  1. W dniu I Komunii św. 14 maja już po raz XXI Rada Parafialna przeprowadzi loterię fantową. W tym roku dochód z Loterii przeznaczony będzie na pokrycie kosztów związanych z powstaniem salek parafialnych. Loteria rozpocznie się o godz. 800. Losy  kosztować będą 2.50 zł. Wszystkie losy wygrywają. Wygrać będzie można: wczasy zagraniczne, wycieczki, sprzęt AGD, RTV, książki, słodycze, dewocjonalia. Zwracamy się do Firm, hurtowni, sklepów o ufundowanie  fantów na loterię. Fanty można przynosić do 10 maja po Mszach do zakrystii, bądź do kancelarii parafialnej.
  2. Dzisiejszą niedzielą w kościele rozpoczynamy Tydzień Biblijny. W dniu  dzisiejszym odbywa się tzw.  Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Wydarzenie to polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku będą to cytaty z "Listu św. Pawła do Galatów" . W naszym kościele o godz. 1500  rozpoczniemy uroczyste  czytanie "Listu do Galatów" . Zachęcamy aby przybyć , i posłuchać żywego Słowa Bożego. Przy  wyjściu z kościoła możemy zabrać z koszyka za ostatnimi ławkami tzw. „Chleb życia” czyli pojedyncze  fragmenty "Listu do Galatów". W  do domu, odszukamy zaznaczony tekst we własnym Piśmie Świętym, aby go rozważyć w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej.
  1. Agenda parafialna czynna po Mszach św. zachęcamy do nabycia tygodników katolickich : Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są dostępne również wszelkiego rodzaju dewocjonalia.
  2. Z racji uroczystości NMP Królowej Polski, w środę, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych w kolejnym tygodniu naszego życia.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego

na uroczystość ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

w Polanicy Zdroju 6 maja 2017 roku

Umiłowani Diecezjanie,

w bieżącym roku obchodzimy 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Ta wyjątkowa rocznica stanowi okazję do podjęcia różnych inicjatyw duszpasterskich w całym kościele przypominających przesłanie z Fatimy. Przypomnę, że przed trzema laty, poprzez peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej w parafiach naszej diecezji, rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowania do tej rocznicy. Kierując się zamysłem kontynuacji rozpoczętego już w parafiach dzieła fatimskiego, w sobotę 6 maja br. o godz. 20.00 u Ojców Sercanów Białych w Polanicy Zdroju przy klasztorze Chrystusa Króla, ul. Reymonta 1, podczas Mszy św. w ramach trwającej tam peregrynacji zostanie uroczyście ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej W nowo ustanowionym sanktuarium będą przeprowadzane, zgodnie z prośbą Matki Bożej, nabożeństwa w I soboty każdego miesiąca. W każdą Noc Fatimską, w I sobotę miesiąca, od godz.20.00 będzie celebrowana Msza św., przejdzie procesja światła po terenie klasztoru z figurą MB Fatimskiej oraz przeprowadzona zostanie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Różańcem Wynagradzającym.

Wraz o Ojcami Sercanami serdecznie zapraszam Was drodzy Diecezjanie na 6 maja, w I sobotę maja, do wspólnej modlitwy. Zachęcam także do udziału w kolejnych pierwszych sobotach miesiącach

Wszystkim, którzy przybędę na uroczystość ustanowienia nowego maryjnego sanktuarium a także wszystkim pielgrzymom nawiedzającym je w przyszłości, przyzywając wstawiennictwa błogosławionych Pastuszków Fatimskich z serca błogosławię

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki