Wałbrzych, 04.02.2017 r.

1.   Dobiegła końca wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Dziękujemy tym Rodzinom, które uchyliły drzwi dla księdza, który przybywał z darem swojej obecności, darem modlitwy i Bożego Błogosławieństwa. Dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie domu do kolędy, za życzliwość, gościnność i świąteczny nastrój. Wdzięczni jesteśmy naszym Rodzinom za dar serca ofiarowany przy okazji kolędy, który każdego roku przeznaczony jest na potrzeby Kościoła, na cele diecezjalne, na nasze Seminarium Duchowne i potrzeby Parafii. Bożej Opiece i wstawiennictwu Matki Najświętszej polecamy wszystkie Rodziny naszej Parafii.

2.   W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy

Poniedziałek – Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Piątek -  św. Scholastyki, dz.

3.   W sobotę  11 lutego przypada XXV Światowy Dzień Chorego.  W czasie Mszy św. o godz. 900 udzielimy zbiorowego sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy rodziny chorych , aby pomogły swoim bliskim  przybyć do naszej świątyni w tym dniu , aby mogli chorzy  skorzystać z tego sakramentu.

4.   Również w sobotę w katedrze świdnickiej po Mszy św. o godzinie 1200 nasz ks. Proboszcz Jan Gargasewicz, otrzyma,  za całokształt pracy charytatywnej na rzecz potrzebujących, chorych i ubogich -  Złoty Krzyż Zasługi. Jest to odznaczenie państwowe nadawane przez Prezydenta Polski za zasługi na rzecz Państwa lub obywateli. Zachęcamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu .

5.   Nauki przedmałżeńskie  rozpoczną się 4 marca br. o godz. 1700  Mszą św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu przy ulicy Prymasa Wyszyńskiego 18.

6.   W poniedziałek spotkanie dla kandydatów na ministrantów o godz. 1600, a dla ministrantów i lektorów o godz. 1700.

7.   W środę 8 lutego zapraszamy na Mszę św. na godz. 1800 uczniów  klas  III  gimnazjum, którzy przygotowują się do sak. bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

8.   Taca z najbliższej niedzieli tj. 12 lutego będzie przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii, oraz na zapłacenie ubezpieczenia naszego kościoła , które wynosi 4650 zł.

9.   W dniu dzisiejszym  na Mszy św. o godzinie 1130 , poświęcimy świece dzieciom przygotowującym się do I – szej Komunii św.,  po wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I – szej niedzieli miesiąca , natomiast po  Mszy św. o godz. 830 zmiana tajemnic różańcowych .

10.  Zachęcamy do lektury pism katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, które możemy         nabyć w agendzie parafialnej po Mszach św. W agendzie możemy również zaopatrzyć się w różnego rodzaju dewocjonalia.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz