Wałbrzych, 18.12.2016 r.

1.   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy już ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku na godzinę 1800.

2.   Dziś rozpoczynamy w naszej Parafii REKOLEKCJE ADWENTOWE.  Nauki rekolekcyjne zostaną wygłoszone podczas wszystkich Mszy św. Jutro Msza św. z nauką rekolekcyjną  o godz.700,900 i 1800.Po Mszy św. o godz. 1800 rekolekcyjne spotkanie z młodzieżą.  We wtorek zakończenie rekolekcji. Msze św.  z nauką rekolekcyjną o  godz. 700,900- z nauką ogólną dla chorych  i o godz.  1800.  Spowiedź św. we wtorek: od godz. 800 – 930 i po południu od 1630 do 1800Plan rekolekcji znajdziemy w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

3.   Dziś w czasie Mszy św. o godz. 1130 poświęcimy szopki, żłóbki i figurki Dzieciątka Jezus, które umieścimy na święta w naszych domach.

4.   W  sobotę  DZIEŃ WIGILIJNY. Msze św. odprawiamy o godz. 630, 700, 900  Nie będzie tylko Mszy św.   o godz. 18.00.  Pasterka o godzinie  2200 i 2400.

5.   Zachęcamy do zachowania tradycji polskiej i chrześcijańskiej związanej z Wigilią. Na głównym miejscu w naszym domu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus lub szopkę. Stół nakryjmy białym obrusem. Na centralnym miejscu połóżmy opłatek i Księgę Ewangelii. Wieczorem niech cała rodzina odświętnie ubrana zgromadzi się wokół stołu. Jedno miejsce przy stole zostawmy wolne, jako znak pamięci o bliskich zmarłych i podróżnych, którzy niespodziewanie mogą zapukać do naszych drzwi. Proponujemy, aby obrzędom wigilii przewodniczył ojciec rodziny lub ktoś starszy. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa odmówmy wspólnie modlitwę Ojcze nasz, złóżmy sobie życzenia i podzielmy się opłatkiem. W ciągu całej wieczerzy wigilijnej śpiewajmy radośnie nasze polskie kolędy. Pamiętajmy  w wigilijny wieczór o ludziach samotnych – zaprośmy ich do siebie.  Podzielmy się opłatkiem z naszymi sąsiadami z bramy i klatki schodowej. Zgodnie z naszą polską tradycją w wigilię zachowajmy post związany z nie spożywaniem  pokarmów mięsnych.

6.   W uroczystość Bożego Narodzenia oraz w poniedziałek  w uroczystość św. Szczepana porządek Mszy św. niedzielny.

7.   W  naszej agendzie  można nabyć kartki świąteczne, kalendarze parafialne  na 2017 rok i różne dewocjonalia.  Zachęcamy do lektury tygodników katolickich : Niedzieli i Gościa Niedzielnego

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz