Wałbrzych, 13.11.2016 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

Czwartek – św. Elżbiety WĘGIERSKIEJ, zak.

Sobota -   bł. Salomei, zak.

Wszystkim naszym Parafianom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.

2. Kurs przedmałżeński w naszej Parafii rozpoczniemy dzisiaj  (tj.13.11.2016 r.) po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.

3. Do 20 XI br. trwa nabór do Studium Życia Rodzinnego diecezji świdnickiej. Osoby zainteresowane formacją upoważniającą do podjęcia misji doradcy życia rodzinnego proszone są o kontakt z Wydziałem Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej.

4. Osoby chcące pojechać do Sanktuarium Bożego miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach na Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, mogą zapisać się dzisiaj  po każdej Mszy św. w zakrystii u pani Elżbiety, oraz w poniedziałek i wtorek również w zakrystii po wieczornej Mszy św.. Wyjazd w sobotę 19 listopada.  Koszt wyjazdu to 70 zł.

5. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii. Za wszelkie wsparcie składamy słowa serdecznej wdzięczności. Bóg zapłać.

6. W najbliższą środę na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.

7. W następną niedzielę 20.11.2016 r. po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I – szej Komunii św.

8. We wtorek, prosimy, osoby, które roznosiły opłatki na stół wigilijny do rodzin naszej parafii, aby zgłosiły się do Pani Ewy do kancelarii. Ofiary z tegorocznych opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła oraz na prace remontowe, które trwają w domu parafialnym i w kościele.

9. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym miesiącu. Intencje Mszy św. możemy zamawiać po każdej Eucharystii w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. Dzisiejszą niedzielą w Kościele kończymy ROK MIŁOSIERDZIA. Uroczysta Msza św. na zakończenie Roku Miłosierdzia w naszej Parafii, odbędzie się dzisiaj o godz. 1300. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

11. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Każdego dnia w naszym kościele, za zmarłych z zapowiadanej wcześniej ulicy, odprawiamy nabożeństwo wypominkowe oraz Mszę św. Karty wypominkowe można zabierać ze stolika za ostatnimi ławkami . Prosimy o czytelne wypełnianie kart wypominkowych i podanie ulicy i numeru bramy zamieszkania ofiarodawcy. Od 17 listopada czyli czwartku, w nabożeństwie wypominkowym,  będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu modlimy się za zmarłych z następujących ulic :

DATA

ULICA

Poniedziałek 14.11.2016r.

PALISADOWA 2-71

Wtorek 15. 11. 2016r.

PALISADOWA 72-104

Środa 16. 11. 2016r.

WYPOMINKI BEZ PODANEGO ADRESU

Czwartek 17. 11. 2016r.

SENATORSKA

Piątek 18. 11. 2016r.

KASZTELAŃSKA 2-42

Sobota 19. 11. 2016r.

KASZTELAŃSKA 44-72

Niedziela 20. 11. 2016r.

KASZTELAŃSKA 74-88

Rozkład nabożeństw wspominkowych na cały miesiąc znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła.

12. W agendzie parafialnej w dniu dzisiejszym, możemy nabyć prasę katolicką oraz dewocjonalia. Są jeszcze naszej parafialne kalendarze na 2017 r. Zachęcamy do nabycia.

Na nowy tydzień, niech wspiera nas Boże błogosławieństwo .

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz