Wałbrzych, 11.09.2016

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

Wtorek – św. Jana CHRYZOSTOMA, bp;

ŚrodaŚwięto Podwyższenia Krzyża św. – jest to dzień naszego odpustu parafialnego. Zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę  św. odpustową na godz. 1500, której  przewodniczył będzie  ks. Biskup Ignacy Dec. W czasie tej Mszy nastąpi   zakończenie misji św. i pobytu wizerunku Matki Bożej Fatimskiej. Bezpośrednio po  Eucharystii poświęcimy krzyże  misyjne oraz epitafium śp. Ks. Prałata Andrzeja Raszpli.

W tym dniu z racji naszego święta parafialnego kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Czwartek – uroczystość NMP Bolesnej, patronki naszego miasta;

Piątek – Św. męczenników Korneliusza, pap., i Cypriana, bpa.

Wszystkim naszym Parafianom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.

1. Od dzisiejszego popołudnia w naszej Parafii rozpoczyna się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. O godzinie 1700 modlitwą w naszym kościele, rozpoczniemy procesję do parafii św. Piotra i Pawła po Figurę Matki Bożej Fatimskiej.
  2. Od niedzieli do wtorku  zapraszamy serdecznie na godz. 2030  do naszej świątyni, do wspólnego uczestnictwa  w APELACH MARYJNYCH połączonych z procesją figury Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.  Prosimy również, aby się włączać do uczestnictwa w apelach w innych parafiach naszego dekanatu, gdzie Maryja Fatimska będzie jeszcze gościć.
  3. Od niedzieli do wtorku przed apelami od godz.2000 - do 2030  będzie czynna agenda parafialna,  w której możemy zaopatrzyć się w świece do procesji fatimskich. Zachęcamy również do nabycia różnych pamiątek związanych z peregrynacją figury Matki Bożej w naszej Parafii.
  4. We wtorek 13 września Msza św. wyjątkowo 1800.  Procesja światła połączona z apelem  o godz. 2030 .
  1. Również we wtorek SPOWIEDŹ ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE MISJI. W tym dniu spowiadamy w  godzinach  800 – 1000 oraz od godz.1530 – 1800. Skorzystajmy z tego wyjątkowego czasu łaski Bożej. Zachęcajmy naszych bliskich, sąsiadów, aby skorzystali z tego wielkiego daru jakim jest BOŻE MIŁOSIERDZIE, które nie ma granic.
  1. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju organizuje pielgrzymkę do Rzymu w terminie od 1 do 9 października br. Kontakt i szczegółowy plany pielgrzymki znajduje się na kartkach umieszczonych na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  1. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w niedzielę, 18 IX br. odbędzie się także w diecezji świdnickiej, zbiórka do puszek na rzecz ofiar ostatniego trzęsienia ziemi we Włoszech. Ofiary kataklizmu obejmujmy chrześcijańskim wsparciem i modlitwą.
  1. Poszukujemy gitarzysty do scholii dziecięcej. Osoby zainteresowane bardzo prosimy o kontakt z ks. Mateuszem Pawlicą.
  1. W najbliższy piątek na 1700 ks. Paweł zaprasza Eucharystyczny Ruch Młodych na spotkanie do salki.
  1. Zejdz z kanapy – idź i głoś Ewangelię. Zapraszamy do udziału w DIECEZJALMYM SPOTKANIU MŁODZIEŻY, jako dziękczynienie za ŚDM w Krakowie . Spotkanie będzie miało miejsce w Wambierzycach w najbliższą sobotę 17 września. Zapisy po Mszy św. w zakrystii u ks. Pawła.
  1. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, życzymy, aby Pani Fatimska, którą od dzisiaj będziemy gościć w naszej wspólnocie, na nawy tydzień, wypraszała potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz