Wałbrzych, 31.07.2016

1. Trwają wakacje i urlopy, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek  -  św. Alfonsa Marii LIGUORIEGO, bpa.

Czwartek – św. Jana Marii VIANNEYA, prezb.

Sobota  –  Święto Przemienienia Pańskiego

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.

1. 7 sierpnia - I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.
  1. We wtorek – 2 sierpnia możemy zyskać odpust zupełny tzn. aby zyskać ten odpust musimy w naszych sercach wzbudzić żal za grzechy  i uczynić mocne  postanowienie poprawy. Należy przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę: „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz” i dowolna modlitwę w intencjach Ojca św.
  1. Również we wtorek Mszą św. o godz. 1100  w Henrykowie rozpocznie się   13  Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Szczegółowe informacje w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu.
  1. Msze św. można zamawiać, każdego dnia, po Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. W czasie wakacji spowiadamy 15 minut przed Mszą św.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek szczególnie modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne . W I piątek spowiadamy od godz. 1700
  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach: w każdą środę o godz. 1745 Nowenna do MBNP, w każdy czwartek o godz. 1730 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  1. Trwa porządkowanie pomieszczeń przeznaczonych na salki parafialne. Osoby który chcą nam pomóc, prosimy, by zgłaszały się do Prezesa RADY PARAFIALNEJ  - Pana Stefana ZIĘBY.
  1. Nasza agenda parafialna czynny jest dzisiaj po każdej Mszy św. Możemy zaopatrzyć się w niej w różne dewocjonalia oraz  prasę katolicką : NIEDZIELĘ i GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

Ks. PRAŁAT  dr Jan GARGASEWICZ  - Proboszcz