MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

28.01.2024r.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

 

- we środę – Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy

- w środę – Św. Jana Bosko

- w piątek – Ofiarowane Pańskie - święto

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę różańcową
  w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek spowiedź rano podczas Mszy św., a popołudniu od godz. 17.30. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W tym dniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

 

 1. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na kościół katedralny w Świdnicy.

 

 1. W piątek przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Święto Ofiarowania Pańskiego. Dodatkowa Msza św. o godz. 12.00. W tym dniu zbiórka do puszek przeznaczona jest na potrzeby zakonów

 

 1. Dobiega końca wizyta kolędowa. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 1600, a w soboty od godz. 15.00. W dniu kolędy ministranci będę pukać lub dzwonić dzwonkiem do drzwi. Ze względu na sytuacje która wytworzyła się wokół kościoła i bezpieczeństwo ministrantów, nie wysyłamy dzień wcześniej ministrantów, aby zapowiadali kolędę.

 

 1. W tym tygodniu kolęda na ulicy Kasztelańskiej i Senatorskiej. Szczegółowy plan kolędy w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii a także na facebooku.

 

 1. Kolęda dodatkowa odbędzie się w niedzielę 4 lutego od godz. 15.00. Osoby, które z różnych przyczyn w wyznaczonym terminie nie przyjęły wizyty duszpasterskiej, mogą zgłosić dodatkową kolędę w zakrystii po Mszach św. bądź kancelarii parafialnej.

 

 1. INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH: W niedzielę 04 lutego 2024r. zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę św. o godz. 13.00. W tym dniu poświęcimy dzieciom komunijnym świece. Po Mszy spotkanie dla rodziców.

 

 1. INFORMACJA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA: W sobotę
  10 lutego 2024r. o godz. 18.45 spotkanie obowiązkowe dla młodzieży i rodziców w sprawie terminu i szczegółów sakramentu bierzmowania.

 

 1. Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

 

 1. Agenda parafialna czynna dziś ostatni raz do godziny 14.00. Od pierwszej niedzieli lutego agenda będzie zamknięta na stałe. Zachęcamy do odwiedzenia agendy. Do nabyć w agendzie Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa. Od Następnej niedziel gazety dostępne w zakrystii.

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: