MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

21.01.2024r.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

 

- w środę – Św. Franciszka Salezego, bp i dK

- w czwartek – Nawrócenie Św. Pawła Apostoła - święto

- w piątek – Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Świętego.

 

 1. W minioną niedzielę, Rada Parafialna na cele remontowe parafii zebrała kwotę 7618 zł i 2 euro. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać.

 

 1. Trwa wizyta kolędowa. Przychodzimy do Was z modlitwą i błogosławieństwem na progu nowego roku. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 1600, a w soboty od godz. 15.00. W dniu kolędy ministranci będę pukać lub dzwonić dzwonkiem do drzwi. Ze względu na sytuacje która wytworzyła się wokół kościoła i bezpieczeństwo ministrantów, nie wysyłamy dzień wcześniej ministrantów, aby zapowiadali kolędę. Prosimy, aby podczas wizyty duszpasterskiej Rodzina była zebrana w miarę możliwości w komplecie. Prosimy też, by przygotować krzyż, świece i Pismo Święte oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.

 

 1. W tym tygodniu kolęda na ulicy Grodzkiej i Kasztelańskiej. Szczegółowy plan kolędy w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii a także na facebooku.
 2. Kolęda dodatkowa odbędzie się w niedzielę 4 lutego od godz. 15.00. Osoby, które z różnych przyczyn w wyznaczonym terminie nie przyjęły wizyty duszpasterskiej, mogą zgłosić dodatkową kolędę w zakrystii po Mszach św. bądź kancelarii parafialnej.

 

 1. Trwa Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. W naszym kościele Msza św.
  o jedność chrześcijan będzie odprawiona w czwartek 25 stycznia o godz. 18.00.

 

 1. INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH: W niedzielę
  04 lutego 2024r. zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę św. o godz. 13.00.
  Po Mszy spotkanie dla rodziców.

 

 1. W następną niedzielę zbiórka do puszek na kościół katedralny w Świdnicy.

 

 1. Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

 

 1. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Za tydzień 28 stycznia, to ostatnia niedziela funkcjonowania agendy parafialnej. Od pierwszej niedzieli lutego agenda będzie zamknięta na stałe. Zachęcamy do odwiedzenia agendy.
  Do nabyć w agendzie Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

  

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: