MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28. 05 2023r.


Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałekNMP Matki Kościoła

- w środę – Nawiedzenie NMP

- w czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w sobotę – Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

 

  1. W tym tygodniu zakończył się pierwszy etap renowacji i czyszczenia figury Chrystusa w ołtarzu głównym. Prace obejmowały czyszczenie i mycie figury oraz nałożenie nowej warstwy złota. W najbliższym czasie figura zostanie poddana procesowi impregnacji drewna, która zabezpieczy figurę na długie lata. Chcemy również w kolejnych etapach odczyścić, konserwować i zabezpieczyć obraz Jezusa Miłosiernego wraz z ramą obrazu a także stacje drogi krzyżowej.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  W czwartek o 17.30 różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek spowiedź św. rano w trakcie Mszy św., po południu spowiedź od godz. 17.00. W sobotę księża udadzą się do chorych z ostatnią wizyta przed wakacjami. Ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych w sobotę 17 czerwca. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca w następną niedziele po Mszy św. o godz. 8.30.

 

  1. W czwartek obchodzimy Dzień Dziecka, wszystkim dzieciom życzymy, aby wzrastały w łasce u Boga i ludzi, oraz aby zawsze były radością i pociechą dla swoich rodziców.

 

  1. Od czwartku zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Nabożeństwo bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

 

  1. W naszym Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego wznawiamy możliwość uczestnictwa w całonocnej Modlitwie Uniżenia. 12 osób od godz. 20.00 do godz. 6.00 leżąc krzyżem będzie się modlić. Całonocna modlitwa uniżenia w najbliższy pierwszy piątek 02 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

 

  1. Nauki Przedmałżeńskie dla naszego miasta rozpoczną się w sobotę 03 czerwca o godz. 19.00 w parafii św. Aniołów Stróżów. Szczegółowe informacje w tamtejszej parafii.

 

  1. Spotkanie organizacyjne dla osób udających się na pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 10 do 17 lipca 2023r. odbędzie się 29 maja (poniedziałek) o godz. 18.45. W tym dniu wpłacamy trzecią ratę 1000 zł. Całkowity koszt pielgrzymki to 4200zł + 50 euro. Więcej informacji u ks. Łukasza.

 

  1. W agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela.

 

  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: