20.11.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

- we wtorek – Św. Cecylii

- w czwartek – Świętych męcz. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   W minioną niedzielę Rada Parafialna, na cele remontowe parafii zebrała kwotę 8512 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.   Możemy nabywać poświęcone opłatki.Po zakończonej każdej Mszy św. z tyłu kościoła u pani Ewy.

UWAGA! Parafia nie rozprowadza opłatków po mieszkaniach naszego osiedla. Nie wysyłamy ani ministrantów, ani przedstawicieli rady parafialnej. Jeśli ktoś zapuka do twoich drzwi z opłatkami podając, że jest z parafii, będzie to – oszust i naciągacz.

3.   W następną niedzielę 27 listopada (I Niedziela Adwentu) rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej święty czas Rekolekcji Adwentowych. Wygłosi je dla nas Ks. Piotr Góźdź proboszcz parafii w Wilkowie oraz wykładowca w Seminarium Duchownym. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

4.   Spowiedź rekolekcyjna we wtorek. Rano od godz. 8.00 do 9.00, wieczorem od godz. 16.30 do 18.00.

5.   We wtorek 22 listopada we wspomnienie św. Cecylii zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 podczas której będziemy dziękować za 23 rocznicę powstania Chóru Millenium. Natomiast na następną niedzielę 27 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na koncert pieśni ks. Marco Frisiny w wykonaniu Chóru Millenium. Serdecznie zapraszamy.

6.   W naszej parafii rozpocznie się cykl spotkań pt. Szkoła modlitwy osobistej. Co to jest? Szkoła modlitwy osobistej to cykl 4 spotkań, które będą organizowane w naszej parafii w czterech tygodniach adwentu w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. Celem spotkań jest odnowienie, rozbudzenie i ożywienie naszej wiary i modlitwy osobistej. Zapraszamy każdego, kto pragnie zmierzyć się z tym tematem w swoim życiu oraz każdego, kto chce osobiście spotkać Boga podczas modlitwy, nauczyć się dostrzegać Go w codzienności i doświadczyć Jego działania – PRZYJDŹ! Najbliższe spotkanie w sobotę 26 listopada po Mszy św. wieczornej. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.

7.   Poświęcenie medalików i modlitewników dzieciom pierwszokomunijnym odbędzie się w niedzielę 04 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.30. Medaliki i modlitewniki można nabyć w agendzie parafialnej.

8.   Nauki przedmałżeńskie dzisiaj o godz. 19.00.

9.   W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz dokończenia budowy nowych kościołów w diecezji.

10. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, kalendarz na 2023, Ewangelie na każdy dzień 2023. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.