13.11.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w czwartek – Św. Elżbiety Węgierskiej

- w piątek – Bł. Karoliny Kózkówny

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   W naszym sanktuarium gościmy dzisiaj diecezjalne symbole Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Portugali (Lizbona). Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii.

2.   Dzisiaj Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, po każdej Mszy św., będzie zbierała ofiary na cele remontowe naszej parafii. Za wsparcie modlitewne
i materialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.   W dniu dzisiejszym na Mszach św. będziemy święcić opłatki na stół wigilijny do katolickich rodzin naszej parafii. Poświęcone opłatki będziemy mogli nabyć w zakrystii i kancelarii a od następnej niedzieli po zakończonej każdej Mszy św. z tyłu kościoła u pani Ewy.

UWAGA! Parafia nie rozprowadza opłatków po mieszkaniach naszego osiedla. Nie wysyłamy ani ministrantów, ani przedstawicieli rady parafialnej. Jeśli ktoś zapuka do twoich drzwi z opłatkami podając, że jest z parafii, będzie to – oszust i naciągacz.

4.   Dobiega do końca w naszej parafii modlitwa wypominkowa. Do środy włącznie o godz. 17.30 gromadzimy się na Koronkę do Bożego Miłosierdzia polecając naszych bliskich zmarłych. Plan wypominek dostępny na stronie internetowej
i w gablocie przy wyjściu z kościoła.

5.   Nauki przedmałżeńskie dzisiaj o godz. 19.00.

6.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

7.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, kalendarz na 2023, Ewangelie na każdy dzień 2023. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

8.   Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.