MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09.10.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w czwartek – Bł. Hieronima Koźmińskiego

- w sobotę – Św. Teresy od Jezusa

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Trwa miesiąc październik. Miesiąc poświęcony Matce Bożej - Pani Różańcowej. W naszym kościele tajemnice różańcowe rozważamy codziennie o godz. 17.30. We wtorek i czwartek, jak co roku w szczególny sposób do modlitwy różańcowej zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św.

2.   Decyzją rodziców dzieci pierwszokomunijnych, Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w sobotę 13 maja o godz. 11.00.

3.   Dzisiaj Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, po każdej Mszy św., będzie zbierała ofiary na cele remontowe naszej parafii. Za wsparcie modlitewne i materialne składamy serdeczne Bóg zapłać. Natomiast za tydzień, ofiarami do puszek wspieramy stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4.   W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy wielu sukcesów zawodowych, zdrowa, radości z wykonywanej pracy oraz wdzięczności uczniów i wychowanków. Równocześnie bardzo dziękujemy szkole nr 26 za bardzo dobrą współpracę i życzliwości szkoły wobec naszej parafii.

5.   Poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym, odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30.

6.   Dzisiaj w Kościele w Polsce odbywa się coroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych.

7.  W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli MB Fatimskiej na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, z racji 13 miesiąca. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy w zakrystii.

8.  Wszystkich mężczyzn chętnych do służby ołtarzowej, zapraszamy do grupy ojców ministrantów. Pragniemy stworzyć grupę dorosłych mężczyzn, którzy chcą zaangażować się aktywnie w liturgię w naszej wspólnocie. Informacje w zakrystii u ks. Wojciecha. Spotkanie w sobotę po Mszy św. wieczornej. 

9.   Dołącz do naszych grup parafialnych. Przez cały tydzień dom parafialny tętni życiem. Spotkanie scholii we wtorek o godz. 17.00. W środy po Mszy wieczornej spotkanie Domu Bożego/ Kurs Alpha. W czwartki od godz. 17.00 zapraszamy na spotkania chóru Millenium, również w tym dniu zapraszamy chętnych na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym na godz. 18.30. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.15. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00. Również w tym dniu o godz. 18.30 zapraszamy do grupy wielbiącej Słowo Boże „Magnificat”.

10.   W następną niedzielę 16 października oraz 23 października Pani Ewa, przy wyjściu z kościoła, będzie przyjmowała intencje na Msze św. zbiorowe za zmarłych na 1 i 2 listopada.

11.   Od następnej niedzieli będziemy mogli już wypisywać zmarłych na kartach wypominkowych, których będziemy w listopadzie polecać miłosierdziu Bożemu. Karty wypominkowe znajdują się na stoliku za ostatnimi ławkami. Wypełnione karty prosimy wkładać do skrzyni znajdującej się przy obrazie św. Jana Pawła II. Prosimy czytelnie wypełniać karty wypominkowe, prosimy, aby na karcie wypominkowej napisać ulicę i nr bramy ofiarodawcy.

12.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką, różańce. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: