OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

02.10.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Św. Franciszka z Asyżu

- w środę – Św. Faustyny Kowalskiej

- w piątek – NMP Różańcowej

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 8.30. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe z Adoracją Najświętszego Sakramentu w czwartek podczas nabożeństwa różańcowego. W piątek spowiedź rano podczas Mszy się, po południu od godz. 17.00.

2. Trwa miesiąc październik. Miesiąc poświęcony Matce Bożej - Pani Różańcowej. W naszym kościele tajemnice różańcowe rozważamy codziennie o godz. 17.30. We wtorek i czwartek, jak co roku w szczególny sposób do modlitwy różańcowej zapraszamy dzieci przygotowujące się do komunii św. 

3. W następną niedzielę Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii.

4.W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci komunijnych. Na spotkaniu dzieci otrzymają dzienniczki i zbierzemy deklaracje komunijne. Na temat komunii w naszej parafii informacji udziela ks. Łukasz.

5. Poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym, odbędzie się w następną niedzielę 09 października na Mszy św. o godz. 11.30.

6. Wszystkich mężczyzn chętnych do służby ołtarzowej, zapraszamy do grupy ojców ministrantów. Pragniemy stworzyć grupę dorosłych mężczyzn, którzy chcą zaangażować się aktywnie w liturgię w naszej wspólnocie. Informacje w zakrystii u ks. Wojciecha. Spotkanie w sobotę po Mszy św. wieczornej. 

7. W najbliższą sobotę 08 października, odbędzie się Epilog Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej do Barda. Wyjście grupy wałbrzyskiej z Owiesna o godz. 8.00. Msza św. w Bardzkiej bazylice o godz. 15:00. Do Owiesna dojazd każdy musi sobie zorganizować sam. Możliwość powrotu autobusem (koszt ok 35 zł) zapisy u przewodnika ks. Wojciecha Oleksego do wtorku do godz. 16:00. 

Do przejścia jest 20 km. Zaproś na to wydarzenie swoich znajomych, niech inni zaczerpną pielgrzymkowego klimatu.

8.Dołącz do naszych grup parafialnych. Przez cały tydzień dom parafialny tętni życiem. Spotkanie scholii we wtorek o godz. 17.00. W środy po Mszy wieczornej spotkanie Domu Bożego/ Kurs Alpha. W czwartki od godz. 17.00 zapraszamy na spotkania chóru Millenium, również w tym dniu zapraszamy chętnych na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym na godz. 18.30. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.15. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00. Również w tym dniu o godz. 18.30 zapraszamy do grupy wielbiącej Słowo Boże „Magnificat”.

9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

10. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką, różańce. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

11.Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz