OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

25.09.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Św. Wincentego a Paulo 

- w środę – Św. Wacława

- w czwartek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w piątek – Św. Hieronima 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 8.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2.   W sobotę rozpocznie się miesiąc październik. Miesiąc poświęcony Matce Bożej - Pani Różańcowej. Miesiąc, podczas którego warto w szczególny sposób pochylić się nad tajemnicami różańca i w tej pięknej modlitwie oddawać Jej wszystkie swoje problemy, radości, nadzieje. W naszym kościele tajemnice różańcowe rozważać będziemy codziennie o godz. 17.30 Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych w sobotę.

3.    Dzisiaj w naszym Sanktuarium odbędzie się popielgrzymkowe spotkanie grupy 6. Wieczór Jasnogórski rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Po Eucharystii Maryjny Apel – zapraszamy wszystkich, nie tylko pielgrzymów. 

4.   Spotkanie scholii we wtorek o godz. 17.00. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.15. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00.

5.   INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH. Pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami odbędzie się w następną niedziele 02.10.2022. o godz. 13.00 wtedy też dzieci otrzymają dzienniczki i zbierzemy deklaracje komunijne.

6.   Wszystkich mężczyzn chętnych do służby ołtarzowej, zapraszamy do grupy ojców ministrantów. Pragniemy stworzyć grupę dorosłych mężczyzn, którzy chcą zaangażować się aktywnie w liturgię w naszej wspólnocie. Informacje w zakrystii u ks. Wojciecha. Pierwsze spotkanie w sobotę po Mszy św. wieczornej. 

7.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU” Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy i piątki.

8.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką, różańce. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz