OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

18.09.2022r.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Św. męcz. Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang

- w środę – Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

- w piątek – Św. Pio z Pietrelciny

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Rada Parafialna, w minioną niedzielę, zebrała kwotę 8503 zł. + 10 euro. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.   W dniu dzisiejszym obchodzimy po raz 56. Dni Środków Społecznego Przekazu, po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Radia Rodzina - jest to radio archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej.

3.   W najbliższą niedzielę 25 września, w naszym Sanktuarium odbędzie się popielgrzymkowe spotkanie grupy 6. Wieczór Jasnogórski rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. Po Eucharystii Maryjny Apel – zapraszamy wszystkich, nie tylko pielgrzymów.

4.   Spotkanie organizacyjne dla młodzieży klas ósmych przygotowujących się do bierzmowania w czwartek. Ks. Maciej zaprasza na Mszę Św. o godz. 18.00, po której krótkie spotkanie. Obecność młodzieży obowiązkowa, mile widziani zainteresowani rodzice.

5.   Spotkanie scholii we wtorek o godz. 17.00. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.15. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00.

6.   Wszystkich mężczyzn chętnych do służby ołtarzowej, zapraszamy do grupy ojców ministrantów. Pragniemy stworzyć grupę dorosłych mężczyzn, którzy chcą zaangażować się aktywnie w liturgię w naszej wspólnocie. Informacje w zakrystii u ks. Wojciecha. Pierwsze spotkanie w sobotę po Mszy św. wieczornej.

7.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU” Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy i piątki.

8.  Dzisiaj po każdej Mszy św. wolontariusze będą zbierać podpisy pod projektem obywatelskim pt. „Zielona nekropolia Wałbrzycha przy ul. Żeromskiego”. Projekt ma na celu utworzenie centralnej nekropoli wałbrzyskiej na terenie cmentarza komunalnego przy ul. Żeromskiego. Zapewni to miejsca pod pochówki na najbliższe lata. Dzięki projektowi powstanie pięknie przygotowany teren. Bliższe informacje u wolontariuszy oraz na stronie internetowej: wbe.walbrzych.eu

9.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz