MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.09.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Św. Jana Chryzostoma, bp i dr K.

- w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

- w czwartek – Uroczystość NMP Bolesnej Patronki Miasta

- w piątek – Św. męcz. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli MB Fatimskiej na nabożeństwo fatimskie, z racji 13 miesiąca. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy
w zakrystii.

2.   Zapraszamy w środę wszystkich parafian i gości do naszego Sanktuarium, na Odpust o godz. 18.00, któremu przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp. Adam Bałabuch. W związku z tym zapraszamy na godz. 17.30 na Drogę Krzyżową.

3.   Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. Ksiądz Biskup Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, zachęca wszystkich duszpasterzy i wiernych diecezji świdnickiej, do podjęcia w modlitwy w tej intencji.

4.   W czwartek uroczystość NMP Bolesnej Patronki Miasta Wałbrzycha zapraszamy na godz. 18.00 odpust do Kolegiaty Św. Aniołów Stróżów. Przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp. Ignacy Dec – Biskup senior naszej diecezji.

5.   W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św., Rada Parafialna przy wyjściu z kościoła, będzie zbierać ofiary na cele remontowe parafii. Za wsparcie modlitewne
i materialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.   INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH. W naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 14.05.2023r., o godz. 10.00. Rocznica Komunii Świętej natomiast 21.05.2023r. o godz. 11.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 rozdamy rodzicom dzieci komunijnych deklaracje komunijne. Po deklaracje przychodzą rodzice dzieci ze szkoły 21 i innych szkół. Rodzice dzieci ze szkoły 26 otrzymają deklaracje w szkole na katechezie. Obecność dzieci komunijnych i ich rodziców obowiązkowa. Pierwsze spotkanie organizacyjne
z rodzicami odbędzie się 02.10.2022. wtedy też dzieci otrzymają dzienniczki.

7.   Spotkanie scholki we wtorek o godz. 17.00. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 17.00. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek po wieczornej Mszy św.

8.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU” Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy i piątki.

9.   W przyszłą niedzielę, z racji obchodzonych po raz 56. Dni Środków Społecznego Przekazu, po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Radia Rodzina - jest to radio archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej.

10.  Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

11.   Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: