MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.08.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

- sobota – Św. Grzegorza Wielkiego papieża i dr Kościoła

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Z ogromną przykrością informujemy o nagłej śmierci naszego organisty Krzysztofa Gołębiowskiego. Pogrzeb Pana Krzysztofa jutro w poniedziałek o godz. 12.00 Msza św. w naszym sanktuarium. Po skończonej Mszy św. urna zostanie przewieziona do Jugowic, tam o godz. 13.30 ostatnie pożegnanie w kaplicy na cmentarzu. Naszą modlitwą otaczamy Jego duszę i najbliższą Rodzinę pogrążoną w żałobie.

2.    Z inicjatywy wielu parafian chcemy, aby w miesiącu październiku była odprawiana Msza Św. Gregoriańska w int. Pana Krzysztofa Gołębiowskiego. Po Mszy św. można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz tych Mszy św. Gregoriańskich.

3.   W tym tygodniu - pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w int. powołań. Zachęcamy szczególnie członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. W piątek spowiedź rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 17.00.

4.    W najbliższy piątek 02 września zapraszamy do uczestnictwa w całonocnej Modlitwie Uniżenia. 12 osób od godz. 20.00 do godz. 6.00 leżąc krzyżem będzie się modlić. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

5.    Prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub u księży, chorych do których z komunią Św. w I soboty miesiąca będą udawać się księża. Pragniemy, aby każdy skorzystał z posługi sakramentalnej, jeśli ma takie życzenie.

6.    W niedzielę 4 września zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców do wspólnej modlitwy o godz. 11.30 z racji nowego roku szkolno – katechetycznego. Na tej Mszy św. poświecimy dzieciom tornistry i przybory szkolne.

7.    Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU” Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy i piątki.

8.    W tą niedziele agenda parafialna nie czynna. Prasę katolicką można nabyć w zakrystii. Agenda będzie czynna od przyszłej niedzieli 4 września.

9.    Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia, a wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny darów Ducha Św. oraz opieki Maryi.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: