MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.07.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w piątek – Św. Marii Magdaleny - święto

- w sobotę – Św. Brygidy patronki Europy - święto

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   W niedziele wakacyjne jest sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

2.   W minioną niedzielę Rada Parafialna, na cele remontowe parafii zebrała kwotę 6997 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.   Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę coraz bliżej - bądź odważny i zdecyduj się na te wyjątkowe rekolekcje w drodze. 

Spotkania organizacyjne w naszej parafii w poniedziałek 18 lipca po wieczornej Mszy św. o 18.00 we wtorek 19 lipca po wieczornej Mszy św. o 18.00 w Kolegiacie NMP Bolesnej (Rynek). Zapisy u ks. Wojciecha i na facebooku pielgrzymki

4.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU” Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy i piątki. 

5.   Spotkanie dla pielgrzymów udających się do Medziugorie od 18 – go do 26 – go sierpnia, odbędzie się w środę 20 lipca o godz. 18.30. W tym dniu dokonujemy wpłaty euro a także przynosimy dowód osobisty lub paszport.

6.   W dniach 24 – 31 lipiec odbywa się ,, Akcja św. Krzysztof 2022’’ – MIVA Polska. Tradycyjnie we wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców odbywa się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. W tym roku wspomnienie św. Krzysztofa przypada w poniedziałek 25 lipca. Obrzęd poświęcenia będzie miął miejsce w Niedzielę 24 lipca po każdej Mszy św. Wjeżdżamy pojazdami obok agendy objeżdżamy kościół i wyjeżdżamy przez bramę naprzeciw kościoła. Ofiary które będziemy składać w czasie poświęcenia pojazdów są przeznaczone na zakup pojazdów terenowych dla misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata, gdzie aby dojechać do wiernych muszą pokonywać po kilkaset km dziennie przedzierając się często po terenach gdzie nie ma normalnych dróg.

7.   W lipcu i sierpniu agenda parafialna nie czynna. Prasę katolicką można nabyć w zakrystii i z tyłu kościoła.

8.   Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz tym, którzy udają się na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku, dobrej pogody i opieki Pana Boga.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: