12.06.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi

- w wtorek – NMP Przyczyny Naszej Radości

- w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

- w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

- sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Maryi - Matki Kościoła

1.   Bardzo dziękujemy naszym Parafianom i wszystkim wiernym za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Jesteśmy zbudowani waszą postawą wiary. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę Policji, która zabezpieczyła trasę procesji. Dziękujemy grupom: Żywy Różaniec, Wspólnota Dom Boży, Odnowa w Duchu Św,, Wspólnota Magnificat oraz Radzie Parafialnej za ustrojenie ołtarzy na trasie procesji a za przygotowanie tych ołtarzy dziękujemy panom z Rady Parafialnej i Bractwa Krzyża Świętego. Również dziękujemy za oprawę muzyczną panu organiście i Chórowi „Millenium”, panom kościelnym, paniom katechetką za przygotowanie dzieci do procesji. Wszystkim, którzy się zaangażowali – dziękujemy.

2.   W minioną niedzielę Rada Parafialna, na cele remontowe parafii zebrała kwotę 8220 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.   W następną niedzielę Msza św. na zakończenie roku szkolno – katechetycznego o godz. 11.30. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy w podziękowaniu za kolejny rok edukacji.

4.   Podczas oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła podczas nabożeństwa czerwcowego.

5.   Z dniem 27 czerwca posługę wikariusza w naszej parafii zakończy ks. Dawid Fiołek. Za tydzień w niedzielę, na Mszy Świętej o godzinie 13:00 będziemy dziękować Panu Bogu za jego 5 letnią posługę w naszej parafii.

6.   W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Mszy św. wieczornej odmówimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszych serc. W piątek z racji obchodzonej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

8.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia