08.05.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława bp i męcz. Głównego patrona Polski i diecezji Świdnickiej

- w sobotę – Święto Św. Macieja Apostoła

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Maryi - Matki Kościoła

1.  Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień szczególnej modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

2.  Dzisiaj w naszej parafii o godz. 10.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Porządek Mszy św.: 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00 nie ma Mszy św. o 11.30

3.  Dzieci komunijne w BIAŁYM TYGODNIU przychodzą na Mszę św. na godz. 18.00 i uczestniczą w nabożeństwach majowych bezpośrednio po Mszy św.

4.  Na prośbę parafian w tym roku nabożeństwa majowe oraz czerwcowe odbywać się będą bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

5.  W przyszła Niedzielę 15 maja o godz. 10.00 będziemy przeżywać w naszej parafii Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dzieci rocznicowych w sobotę 14 maja od godz. 9.30 po spowiedzi spotkanie organizacyjne z rodzicami oraz obowiązkowa próba dla wszystkich dzieci.

6.  W dniu dzisiejszym Rada Parafialna, po Mszach św., przy wyjściu z kościoła będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii.

7.  W piątek 13 maja na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie z racji 13 – go miesiąca. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy w zakrystii.

8.  W poniedziałek 09 maja po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza. Wpłacamy na tym spotkaniu pozostałą kwotę pieniędzy. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy.

9.  Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia