10.04.2022r.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wielu łask od Pana Boga oraz orędownictwa Maryi.

1.   Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ PALMOWĄ, która rozpoczyna w kościele WIELKI TYDZIEŃ. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.

2.   Dzisiaj po każdej Eucharystii Panowie z Rady Parafialnej będą, przy wyjęciu z kościoła, zbierali ofiary na cele remontowe naszej parafii.

3.    Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

4.   Zapraszamy dziś o godz. 17.15 na ostatnie już w tym roku GORZKIE ŻALE.

5.   Dziękujemy naszym Parafianom za udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zachęcamy Wszystkich do udziału w ŚWIĘTYM TRIDUUM PASCHALNYM. Liturgia w WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKĄ SOBOTĘ
o godz. 18:00.

6.   WIELKI CZWARTEK – to dzień upamiętniający ustanowienie przez Pana Jezusa sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Po uroczystej Eucharystii WIECZERZY PAŃSKIEJ nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracyjnego tzw. „Ciemnicy” – adoracja będzie trwała do godz. 22:00. Pamiętajmy w Wielki Czwartek w naszych modlitwach o Wszystkich Kapłanach, których Bóg postawił na drogach naszego życia.

7.   WIELKI PIĄTEK – to dzień upamiętniający: drogę krzyżową, mękę i śmierć Jezusa oraz złożenie do grobu. W tym dniu nie sprawuje się Mszy świętej w centrum Liturgii Wielkiego Piątku stoi krzyż, który będziemy adorowali. Liturgia Wielkiego Piątku zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie trwać będzie do godziny 22:00.

8.  W WIELKI PIĄTEK o godz. 9:00 w kościele odprawimy DROGĘ KRZYŻOWĄ, Po południu o godz. 17.30 .

9.   W WIELKI PIĄTEK I WIELKĄ SOBOTĘ o godz. 8:00 będzie sprawować poranną modlitwę Kościoła – Jutrznia.

10. W WIELKĄ SOBOTĘ – przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w grobie. Liturgia WIELKIEJ SOBOTY rozpocznie się o godz. 18:00 i składać się będzie: z liturgii światła, Słowa Bożego, poświęcenia wody chrzcielnej oraz uroczystej Mszy Świętej WIGILII PASCHALNEJ.

11. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 9.00 do 14.00, co pół godziny w kościele i przed kościołem.

W czasie poświęcenia pokarmów będziemy zbierać tacę, która będzie naszą jałmużną wielkopostną przeznaczą dla potrzebujących oraz na utrzymanie naszej Jadłodajni w której każdego dnia żywimy 180 osób.

12. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msza św. REZUREKCYJNA z procesją o godz. 6:00.

13. Kancelaria parafialna jak co roku w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek czynna do godz. 17.00. W Wielką Sobotę – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

14. I Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się 8 maja o godz. 10.00. Intencję o tej godzinie przyjęte zostaną przeniesione i odprawione o godz. 8.30. Rocznica I Komunii Świętej będziemy przeżywać 15 maja o godz. 10.00, intencję o tej godzinie przyjęte zostaną przeniesione i odprawione o godz. 8.30.

15. W dniach od 21 do 22.05.2022r. z naszej parafii będzie organizowana pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu oraz do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Koszt pielgrzymki
280 zł. Przy zapisie wpłata I raty 100 zł

16. Pielgrzymka do miejsc objawień Matki Bożej w Medziugorie organizowana będzie z naszej parafii od 18 do 26.08.2022r. (9dni) Koszt 600 zł. + 180 euro
W cenę wliczony jest przejazd autokarem klasy premium, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje. Przy zapisie wpłata I raty 300 zł. Więcej informacji u ks. Łukasza.

17. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej palmy, dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa. W Niedzielę Palmową, palmy do nabycia w przedsionku kościoła.