20.02.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła

środa – Św. Polikarpa bp i męcz.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wielu łask od Pana Boga oraz orędownictwa Maryi

1.  02 Marca w środę popielcową rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwać aż do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu. Wygłosi je w naszej wspólnocie ks. Emilian Sigiel ze Zgromadzenia Księży Pallotynów. Szczegółowy plan podamy w najbliższym czasie. Informujemy o tym wydarzeniu tak wcześnie, aby każdy z nas już zaplanował czas na Wielkopostne ćwiczenia duchowe

2.   Nasza Parafia przygotowuje się do wielkiego wydarzenia modlitewnego Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski, które rozpocznie się 26 lutego o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, a zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i uroczystym Te Deum ok. godz. 3.00 nad ranem. Centralnym punktem tego spotkania, będzie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny sprawowana o godz. 24.00. Szczegółowy plan tego wydarzenia na stronie internetowej i facebooku naszej parafii, w gablocie oraz na plakatach wywieszonych przy wyjściu z kościoła. Spotkanie organizacyjne dla przedstawicieli wszystkich grup parafialnych w poniedziałek po Mszy Św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

3.   W minioną niedzielę rada parafialna na cele remontowe parafii zebrała 8298,80 zł.+ 10 euro. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.   Informacja dla rodziców dzieci komunijnych!

06 marca zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę Św. na godz. 13:00 po Mszy spotkanie organizacyjne, na którym zostaną przekazane wszystkie istotne informacje związane z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

5.   Informacja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania!

Sakrament bierzmowania w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się 26 marca o godz. 18.00. Szafarzem sakramentu będzie ksiądz Biskup Marek Mendyk – Pasterz Diecezji Świdnickiej. Spotkanie dla kandydatów
w piątek 25 lutego po Mszy św. o godz. 18.30. Więcej informacji u księdza Wojciecha.

6.   Nauki Przedmałżeńskie w naszym mieście rozpoczną się w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Piaskowej Górze 05 marca o godz. 17.00. Bliższe informacje w tamtej parafii.

7.    Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

8.   Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia.