13.02.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa – święto patronów Europy

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wielu łask od Pana Boga oraz orędownictwa Maryi

1.   02 Marca w środę popielcową rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwać aż do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu. Wygłosi je w naszej wspólnocie ks. Emilian Sigiel ze Zgromadzenia Księży Pallotynów. Szczegółowy plan podamy w najbliższym czasie. Informujemy o tym wydarzeniu tak wcześnie, aby każdy z nas już zaplanował czas na Wielkopostne ćwiczenia duchowe.

2.   W dniu dzisiejszym Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, zbierać będzie ofiary na cele remontowe parafii. Za wsparcie składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

3.   Informacja dla rodziców i dzieci komunijnych! W sobotę 19 lutego odbędą się pomiary strojów komunijnych, dla chłopców od godz. 10.30 chłopcy z klasy 3A,B,E ze szkoły 26, godz. 11.00 klasa 3C,D szkoła 26 oraz chłopcy ze szkoły 21 i innych szkół. Dziewczynki od godz. 11.30 klasa 3A,B,C ze szkoły 26, godz. 12.30 dziewczynki ze szkoły 21 i innych szkół. Pomiar nastąpi jak zawsze na dużej sali obok kościoła. W tym dniu dokonujemy pierwszej zaliczki. Chłopcy 50 zł, dziewczynki 70 zł. Do sali dzieci wchodzą same w maseczkach bez rodziców. Rodzice czekają na zewnątrz. W środków nad wszystkim będzie czuwać pani katechetka Wioletta.

4.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

5.   Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia.