02.01.2022r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

czwartek – uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego. Jest to święto nakazane i obowiązuje nas udział we Mszy św.

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask w całym Nowym Roku.

1.   Dziś I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. Adoracja eucharystyczna,po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

2.   W tym tygodniu obchodzić będziemy I–szy czwartek miesiąca - zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy do modlitwy szczególnie rodziny kapłanów i osób zakonnych oraz członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej i członków Apostolatu Margaretka, na godz. 17.30 - na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołanych i o nowe powołania. W I – szy piątek miesiąca w piątek spowiedź rano w czasie Mszy św. po południu od godz. 17.00.

3.   W czwartek (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli (święto nakazane). Msze Święte sprawowane będą w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy Świętej dokonamy obrzędu błogosławieństwa wody, kadzidła i kredy. W tym dniu po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz misji.

4.   Zapraszamy serdecznie do udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta i zakończy się wspólnym kolędowaniem. Orszak wyruszy około godz. 12:00 z parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów a zakończy się przy starym teatrze.

5.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

6.   W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz diecezjalnych instytucji związanych z duszpasterstwem rodzin.

7.   Zapraszamy chętnych chłopców do służby przy ołtarzu. Zbiórka w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w zakrystii. Więcej informacji u ks. Wojciecha.

8.   Przypominamy o obowiązkowej dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła oraz noszeniu maseczek ochronnych.

9.   W agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Niedzieli Gość Niedzielny i Niedziela dostępne są cenie 8 zł

10.  Są dostępne kalendarze na 2022r.

11.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.