Wałbrzych, 10.10.2021r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

środę – Bł. Honorata Koźmińskiego

piątek – Św. Teresy od Jezusa, dz. i dr Kościoła

sobotę – Św. Jadwigi Śląskiej – uroczystość.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Dzisiaj Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, po każdej Mszy św., będzie zbierała ofiary na cele remontowe naszej parafii. Za wsparcie modlitewne
i materialne składamy serdeczne Bóg zapłać. Również dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski. Ofiarami do puszek wspieramy stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2.   Uczniowie klas od 2 do 6 Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu z okazji XXI Dnia Papieskiego przygotowali wystawę prac o św. Janie Pawle II. Zachęcamy do oglądania. Dziękujemy przy tej okazji za przygotowanie uczniów do wystawy i konkursu p. Wioletcie Sroce, Jadwidze Welc oraz ks. Łukaszowi Trzeciakowi.

3.   W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy wielu sukcesów zawodowych, zdrowa, radości z wykonywanej pracy oraz wdzięczności uczniów i wychowanków. Równocześnie bardzo dziękujemy szkole nr 26 za bardzo dobrą współpracę i życzliwości szkoły wobec naszej parafii.

4.   W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 odbędzie się Msza święta w intencji ks. Łukasza z racji jego imienin.

5.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

6.   Zapraszamy młodzież z 7 i 8 kl. szkoły podstawowej, szkoły średniej oraz studentów na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątki o godz. 19.00 do domu parafialnego. Szczegóły u ks. Wojciecha.

7.   W następną niedzielę 17 października oraz 24 października Pani Ewa, przy wyjściu z kościoła, będzie przyjmowała intencje na Msze św. zbiorowe za zmarłych na 1 i 2 listopada.

8.   Od następnej niedzieli będziemy mogli już wypisywać zmarłych na kartach wypominkowych, których będziemy w listopadzie polecać miłosierdziu Bożemu. Karty wspominkowe znajdują się na stoliku za ostatnimi ławkami. Wypełnione karty prosimy wkładać do skrzyni znajdującej się przy obrazie św. Jana Pawła II. Prosimy czytelnie wypełniać karty wypominkowe, prosimy, aby na karcie wypominkowej napisać ulicę i nr bramy ofiarodawcy.

9.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

10.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.