OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 18.07.2021r.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w czwartek – Św. Marii Magdaleny – święto

- w piątek – Św. Brygidy, patronki Europy – święto

- w sobotę – Św. Kingi

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   W minioną niedzielę Rada Parafialna, na cele remontowe parafii zebrała kwotę 8620 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.   W niedziele wakacyjne jest sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

3.   Z racji wakacji, w tygodniu, spowiadamy 15 minut. przed Mszą św.

4.   Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę coraz bliżej - bądź odważny i zdecyduj się na te wyjątkowe rekolekcje w drodze. Spotkania organizacyjne dla Pielgrzymów Pieszych. Zapisy u ks. Wojciecha.

5.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU” Księga znajduje się przy obrazie św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy i piątki.

6.   Konkurs na najlepszego ministranta wakacji trwa. Oceniamy frekwencje, nagrodą będzie kosz słodyczy na osłodzenie smutku z powodu końca wakacji.

7.   W lipcu i sierpniu agenda parafialna nie czynna. Prasę katolicką można nabyć w zakrystii i z tyłu kościoła.

8.  W dniach 19 – 25 lipiec odbywa się ,, Akcja św. Krzysztof 2021’’ – MIVA Polska. Tradycyjnie we wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców odbywa się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. W tym roku wspomnienie św. Krzysztofa przypada w niedziele 25 lipca. Obrzęd poświęcenia będzie miął miejsce po każdej Mszy św. Wjeżdżamy pojazdami obok agendy objeżdżamy kościół i wyjeżdżamy przez bramę naprzeciw kościoła. Ofiary które będziemy składać w czasie poświęcenia pojazdów są przeznaczone na zakup pojazdów terenowych dla misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata, gdzie aby dojechać do wiernych muszą pokonywać po kilkaset km dziennie przedzierając się często po terenach gdzie nie ma normalnych dróg.

9.   Wszystkim, dzieciom, młodzieży oraz tym, którzy udają się na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku, dobrej pogody i opieki Pana Boga.

Proboszcz - ks. dr Jan Gargasewicz