MENU

 

 


 

Licznik odwiedzin

1309401
WszystkieWszystkie1309401

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

20.06.2021r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – NMP Przyczyny Naszej Radości 

- w czwartek – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela – uroczystość 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Dzisiaj o godz. 11:30 Msza św. na zakończenie roku szkolno – katechetycznego. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież do modlitwy w podziękowaniu za kolejny rok edukacji.

2.   W minioną niedzielę Rada Parafialna, na cele remontowe parafii zebrała kwotę 7681 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.   Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę coraz bliżej - bądź odważny i zdecyduj się na te wyjątkowe rekolekcje w drodze. Spotkania organizacyjne dla Pielgrzymów Pieszych:

29 czerwca – wtorek – godz. 19:00 – parafia pw. św. Franciszka

30 czerwca – środa – godz. 19:00 – parafia św. Aniołów Stróżów

1 lipca – czwartek – godz. 19:00 – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

4.   Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli, 20 czerwca, decyzją wszystkich księży biskupów na terenie całej Polski zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Przypominamy, że dalej w kościele obowiązuję obowiązek zasłania ust i nosa oraz dezynfekcja dłoni.

5.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

6.   Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli  i udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

 

KOMUNIKAT BISKUPA ŚWIDNICKIEGO W ZWIĄZKU

Z XVIII PIESZĄ PIELGRZYMKĄ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

1 – 8 sierpnia 2021 r.

Umiłowani Diecezjanie,

za kilka dni rozpocznie się czas wakacji i urlopów, czas zasłużonego wypoczynku po całym roku pracy i nauki, który był i nadal jest naznaczony jarzmem pandemii. W okresie tym tradycyjnie odbywają się w naszym kraju piesze pielgrzymki, w tym te najbardziej znane na Jasną Górę.

W zeszłym roku w imieniu nas wszystkich pielgrzymowali kapłani oraz służby pielgrzymkowe. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w tym roku możliwe jest zorganizowanie pieszej pielgrzymki w tradycyjnej formie, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. W pielgrzymce może wziąć udział 300 osób (do tego limitu nie wliczają się osoby w pełni zaczepione przeciw COVID-19 i posiadające zaświadczenie potwierdzające szczepienie). Pielgrzymka wyruszy z katedry świdnickiej 1 sierpnia br. po Mszy Świętej o godz. 8:30 i potrwa do dnia 8 sierpnia, kiedy to około godz. 13:00 pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na wały jasnogórskie, gdzie będę na nich oczekiwał.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to słowa SPE SALVI – NADZIEJĄ ZBAWIENI, które pielgrzymi będą rozważać w czasie swoich rekolekcji w drodze, a patronować im będzie w sposób szczególny Święty Józef.

Bliższe informacje na temat przewodników poszczególnych grup, centrów pielgrzymkowych, spotkań przed pielgrzymkowych, zapisów i regulaminu związanego z wytycznymi GIS w sprawie pielgrzymek dostępne będę od tego tygodnia na stronie internetowej i profilu Facebooka pielgrzymki świdnickiej oraz na stronie internetowej diecezji.

Zapraszam wszystkich chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak, a tych którzy nie mogą wyruszyć pieszo zachęcam do duchowego uczestnictwa w tzw. Grupie 7. Na czas owocnego przygotowania do XVIII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa, oddając pod opiekę Matki Bożej Świdnickiej i świętego Józefa, organizatorów oraz uczestników tegorocznej pielgrzymki.

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki

Świdnica, 18 czerwca 2021 r.

WSPÓLNOTY