Wałbrzych, 21.03.2021 r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w czwartek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Wszystkim Parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, rocznice sakramentów świętych - składamy życzenia obfitości Bożych darów.

1.   W minioną niedzielę Panowie z Rady Parafialnej, na cele remontowe naszej parafii, zebrali kwotę 9710 zł. Za okazywane wsparcie modlitewne i materialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.  W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do soboty włącznie. Nauki rekolekcyjne zawsze o godz. 9.00 i 18.00

3.   W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątek - rano po Mszy św. o godz. 9.00, po południu o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

4.   W czwartek 25 marca br., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada 17. rocznica utworzenia diecezji świdnickiej. Zachęcamy, aby tego dnia podjąć modlitwę w intencji Kościoła lokalnego oraz jego biskupa.

5.   W niedzielę 28 marca zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na Mszę św. na godz. 11.30. Na tej Eucharystii poświęcimy dzieciom medaliki.

6.   Prosimy kandydatów do bierzmowania aby do końca tygodnia uregulowali wszelkie sprawy związane z sakramentem. W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.

7.   Prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub u księży, chorych do których z komunią Św. w I soboty miesiąca będą udawać się księża. Z powodu panującej sytuacji pandemii, cześć chorych nie przyjmuje księży, cześć zrezygnowała, cześć odeszła do wieczności. Mamy nieaktualne listy, a chcemy aby każdy skorzystał z posługi sakramentalnej jeśli ma takie życzenie.

8.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej kartki wielkanocne, palmy. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa. Są również dostępne Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

9.   Na V niedzielę Wielkiego Postu, Parafianom i Gościom, życzymy Bożych darów oraz opieki Matki Bożej Bolesnej.

10. Pierwsze zapowiedzi przedślubne:

- Damian Paradowski z Wałbrzycha i Sylwia Kamińska z Wrocławia

- Adam Opozda i Alicja Rajca oboje z Wrocławia