Wałbrzych, 07.03.2021 r.

1.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w sobotę – 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Maryi - Matki Kościoła

2.   Dziś I niedziela miesiąca, pod koniec każdej Mszy św. adoracja eucharystyczna, po Mszy o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

3.   W poniedziałek obchodzimy Dzień Kobiet – wszystkim Paniom - życzymy wielu łask od Pana Boga, opieki Maryi – wzoru kobiecości i wiary oraz życzliwości , szacunku i miłości od najbliższych.

4.   W następną niedzielę Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii.

5.   W związku z podjętą przez Ojca Świętego, papieża Franciszka decyzją, iż pomimo stanu pandemii, podobnie jak w poprzednich latach przeprowadzona będzie w piątek przed IV Niedzielą Wielkiego Postu inicjatywa wielkopostna nabożeństwo „24 godziny dla Pana”, w Świdnicy, Wałbrzychu, Kłodzku, Dzierżoniowie, Ząbkowicach zgodnie z wolą bp. Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego, w dniach 12-13 III br. będzie trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W naszym mieście taka adoracja w parafii Aniołów Stróżów.

6.   Próba dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałki i wtorki o godz. 17.00

7.   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych :

W piątki – Droga Krzyżowa rano po Mszy św. o godz. 9.00, po południu o 17.30 W niedziele  – Gorzkie Żale o godz. 17.15, w czasie tego nabożeństwa będziemy zbierać tacę na kwiaty do Bożego Grobu.

Dzieci komunijne oraz kandydaci do bierzmowania uczestniczą przynajmniej 3 razy w Drodze Krzyżowej i 3 razy w Gorzkich Żalach.

Przypominamy o obowiązku udziału w Niedzielnej i Świątecznej Eucharystii dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania
i I Komunii Świętej.

8.   Prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub u księży, chorym do których z komunią Św. w I soboty miesiąca będą udawać się księża. Z powodu panującej sytuacji pandemii, cześć chorych nie przyjmuje księży, cześć zrezygnowała, cześć odeszła do wieczności. Mamy nieaktualne listy, a chcemy aby każdy skorzystał z posługi sakramentalnej jeśli ma takie życzenie.

9.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej kartki wielkanocne, palmy. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

10.   Na III niedzielę Wielkiego Postu, Parafianom i Gościom, życzymy Bożych darów oraz opieki Matki Bożej Bolesnej.