Wałbrzych, 21.02.2021 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Maryi - Matki Kościoła

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych :

W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa rano po Mszy św. o godz. 9.00, po południu o 17.30

W niedziele Wielkiego Postu – Gorzkie Żale o godz. 17.15, w czasie tego nabożeństwa będziemy zbierać tacę na kwiaty do Bożego Grobu.

Dzieci komunijne uczestniczą przynajmniej 3 razy w Drodze Krzyżowej i 3 razy w Gorzkich Żalach.

3. Przypominamy, że zgodnie z przykazaniem kościelnym od Środy Popielcowej do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego możemy zadośćuczynić obowiązkowi Komunii Świętej Wielkanocnej. Dlatego prosimy, aby nie odkładać sakramentu spowiedzi świętej Wielkopostnej na ostanie dni tego okresu, gdyż nie będzie organizowana spowiedź zbiorowa z udziałem kapłanów z dekanatu. W naszej parafii ze sakramentu spowiedzi świętej możemy korzystać w tygodniu 15 minut przed Mszą Świętą oraz w niedziele podczas każdej Eucharystii.

4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjom „Ad gentes".

5. W minioną niedzielę rada parafialna na cele remontowe parafii zebrała 7315 zł.
Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Spotkanie z Radą Parafialną jutro o godzinie 19.00

7. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

8. Na kolejny tydzień, który jest przed nami, powierzamy się orędownictwu Maryi – Matki Kościoła oraz św. Józefa – patrona rodzin chrześcijańskich.