Wałbrzych, 23.08.2020 r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek  – św. Bartłomieja, Apostoła – święto

Środa – NMP Częstochowskiej – uroczystość

Czwartek–św.  Moniki

Piątek – św. Augustyna , bpa i dK

Sobota –męczeństwo św. Jana Chrzciciela

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia orędownictwa świętych patronów i Bożego błogosławieństwa

2. Spowiedź święta w wakacje w dni powszednie 15 min przed każdą Mszą św.

3. W przyszłą niedzielę , tj. 30 sierpnia po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie dla drugiej grupy rodziców dzieci komunijnych, których dzieci przystąpią do I Komunii Św. w drugą niedzielę września.

4. Ks. Marcin nasz wikariusz został ustanowiony proboszczem. Od 1 września rozpocznie swoją posługę , w innej wspólnocie parafialnej. Msza św. pożegnalna ks. Marcina – neoproboszcza, będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Marcina.

5. Z naszej parafii będzie organizowana pielgrzymka na trasie – Kraków Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Zakopane, Ludźmierz. Termin 9 – 11 październik 2020 rok. Szczegóły w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii.

6. PRZYPOMINAMY wszystkim Parafianom i Gościom o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa w miejsach publicznych, czyli również w kościele. Szaujmy się Bracia i Siostry wzajemnie, w kościele mniejmy założone maseczki, a udając się do spowiedzi dodatkowo rękawiczki.

Przypominamy również o obowiązkowej dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Dwa dezynfekatory znajdują się na końcu ławek w środkowych rzędach.

7. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i opieki Pana Boga.

Ks. dr Jan Gargasewicz - PROBOSZCZ