OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Wałbrzych, 31.05.2020 r.

W  tym tygodniu liturgii Kościoła  wspominamy :

W poniedziałek  – święto NMP, Królowej Polski

W środę -  świętych męczenników Karola LWANGI i Tow.

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W piątek – św. Bonifacego, bpa i męcz.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wielu łask  Bożych i opieki Maryi na każdy dzień .

1.   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych  na godzinę 17.30, bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

2.   W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka, wszystkim dzieciom życzymy , aby wzrastały w łaskie u Boga i ludzi, oraz aby zawsze były radością i pociechą dla swoich rodziców.

3.   Wizytację biskupią zakończymy w sobotę 6 czerwca. Na Mszy św. o godz.9.00 Ksiądz Biskup Adam spotka się z grupami parafialnymi, natomiast na Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup będzie się modlił ze wszystkimi obecnymi na tej liturgii.

4.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy Litanią do Serca Pana Jezusa i dziesiątką Różańca świętego o godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek spowiedź św. rano w trakcie Mszy św., po południu spowiadsmy od godz. 17.00.

5.   Od dnia wczorajszego nie obowiązują już limity wiernych w kościołach. Pamiętajmy natomiast, że w miejscach publicznych, czyli również w kościele, jesteśmy w maseczkach ochronnych, a korzystając ze spowiedzi św. dodatkowo w rękawiczkach.

6.   Równocześnie informujemy że zgodnie z dekretem biskupa świdnickiego z dnia 29 maja 2020 roku, ks. biskup odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. Wskazania obowiązują od 1 czerwca br. do czasu ewentualnego wydania nowszych norm.

7.   Dziś o godz. 19.00 obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w sprawie ewentualnej zmiany terminu komunii św. To spotkanie organizujemy na prośbę rodziców komunijnych w związku ze zmianą – zmniejszeniem obostrzeń dotyczących organizowania uroczystości rodzinnych.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ - PROBOSZCZ