OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Wałbrzych, 03.05.2020 r.

W  tym tygodniu liturgii Kościoła  wspominamy :

W poniedziałek   – św. Floriana , męcz.

W środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

W piątek – uroczystość św. Stanisława ,bpa i męcz. – Głównego patrona Polski i diecezji świdnickiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1.   Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne . Dzisiejszy dzień jest również świętem Konstytucji 3 maja.

2.   Dzisiaj pod koniec każdej Mszy św. adoracja eucharystyczna.

3.   Jutro - w poniedziałek - po wieczornej Mszy Św. obowiązkowe spotkanie dla młodzieży klas VIII, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie będzie dotyczyć  terminu bierzmowania oraz pozostałych szczegółów związanych z tą uroczystością. Prosimy, aby z każdym dzieckiem, które ma przystąpić do sakramentu bierzmowania, przyszedł tylko jeden rodzic/opiekun, ze względu na limit osób w kościele.

4.   W następną niedzielę tj. 10 maja Rada Parafialna, po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii. Za okazywane dobro, wsparcie modlitewne i materialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych na godzinę 17.30, bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. 

6.   W tym tyg. obchodzimy I czwartek miesiąca. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7.   W piątek mija XII rocznica święceń biskupich JE ks.bpa Adama Bałabucha. W tym dniu również alumni 5 roku studiów przyjmą święcenia diakonatu.

8.   Księża każdego dnia o godzinie 20.30 – odmawiają w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni.

9.   Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii oraz jadłodajni . Za okazane wsparcie modlitewne i  materialne , niech Pan Bóg wynagrodzi swoimi łaskami.

10.  Na nowy tydzień i miesiąc niech umacnia nas modlitewne wstawiennictwo Maryi – patronki tego miesiąca.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ - PROBOSZCZ