Wałbrzych, 05.04.2020 r.

1.   Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ  PALMOWĄ, która rozpoczyna w kościele WIELKI TYDZIEŃ.

2.   KOMUNIKAT do duchowieństwa i wiernych diecezji świdnickiej - ,, Uprzejmie informuję, ze Ojciec Święty Franciszek w odpowiedzi na mój list z dnia 3 lipca 2019 r. przyjął w dniu 31 marca 2020 r. moją rezygnację z urzędu biskupa świdnickiego i mianował biskupem świdnickim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej Marka Mendyka. Równocześnie informuję, że zlecił mi posługę biskupią w charakterze Administratora Apostolskiego Diecezji Świdnickiej do czasu kanonicznego objęcia urzędu biskupa diecezjalnego przez mojego następcę.

Polecam osobę nowego biskupa świdnickiego modlitwom duchowieństwa i wiernych’’.

+ Ignacy Dec - Administrator Apostolski Diecezji Świdnickiej

3.   WIELKI CZWARTEK –to dzień upamiętniający ustanowienie przez Pana Jezusa sakramentu  kapłaństwa i Eucharystii. Pamiętajmy w Wielki Czwartek w naszych modlitwach o Wszystkich Kapłanach,  których Bóg postawił na drogach naszego życia.

4.   WIELKI PIĄTEK – to dzień upamiętniający: drogę krzyżową, mękę i śmierć Jezusa oraz złożenie do grobu. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. W centrum liturgii Wielkiego Piątku stoi krzyż.

5.   W WIELKĄ SOBOTĘ – przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w grobie.

6.   Wszystkie celebracje liturgiczne odbywają się zgodnie z rozporządzeniami państwowymi i rozporządzeniami kościelnych władz. Błogosławieństwo pokarmów prosimy, aby odbyło się w niedzielę zmartwychwstania w naszych domach wg. wskazań, które zamieściliśmy na stronie internetowej naszej parafii.

7.   W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO – Msza św. REZUREKCYJNA o godz. 6.00.

8.   TEKST BŁOGOSŁAWIEŃSTWA STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO