• 2a.jpg
  • P1060540.JPG
  • P5135336.JPG
  • podzamcze.jpg

Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia. Tam ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce.  W tym roku przekazanie światełka miało miejsce w miejscowości Svit na Słowacji, skąd Polscy harcerze odebrali światełko i przywieźli do Wrocławia. We Wrocławiu harcerze z Hufca Ziemi Wałbrzyskiej odebrali je, przywożąc do Wałbrzycha. Od kilku dni roznoszą je po instytucjach i wałbrzyskich organizacjach. W dniu 18 grudnia 2016 r. harcerze działający przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu z trzech drużyn: 154 Wałbrzyskiej Drużyny Starszoharcerskiej "Usterka", 112 Wałbrzyskiej Drużyny Harcerskiej "Awaria", 7 Wałbrzyskiej Gromady Zuchowej "Smerfna Brygada", przekazali Betlejemski Ogień mieszkańcom Podzamcza w czasie  Mszy św. o godz 11.30,  którą celebrował ks. Proboszcz Jan Gargasewicz. W czasie tej Eucharystii, ksiądz Proboszcz również poświęcił szopki, żłobki i figurki Dzieciątka Jezus, które umieścimy na święta w naszych domach.

Zdjęcia w galerii.