• 2a.jpg
  • P1060540.JPG
  • P5135336.JPG
  • podzamcze.jpg

WIELKI CZWARTEK – to dzień upamiętniający ustanowienie przez Pana Jezusa sakramentu  kapłaństwa i Eucharystii. Po uroczystej Mszy św. WIECZERZY PAŃSKIEJ nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracyjnego tzw. „Ciemnicy” – adoracja będzie do godz. 22.00.

Pamiętajmy w Wielki Czwartek w naszych modlitwach o Wszystkich Kapłanach, których Bóg postawił na drogach naszego życia. W to święto kapłaństwa będziemy się modlili za Kapłanów, którzy pracowali i obecnie pracują w naszej Parafii, a także będziemy się modlili o nowe powołania kapłańskie i  zakonne z naszej Parafii.

WIELKI PIĄTEK – to dzień upamiętniający: drogę krzyżową, mękę i śmierć Jezusa oraz złożenie do grobu.  W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. W centrum liturgii Wielkiego Piątku stoi krzyż, który będziemy adorowali. Liturgia Wielkiego Piątku zakończy się  przeniesieniem  Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie trwać będzie całą noc. Zapraszamy na adorację  według następującego porządku:

- godz. 21 do 23 Parafianie starsi, chorzy, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nocnej procesji Drogi Krzyżowej.

- godz.  23.00 do północy Chór MILLENIUM,

- godz. 0 – 1 młodzież,

- godz. 1 – 2 Róża Jana Pawła II i ul. Poselska,

- godz. 2 – 3 Róża MB Królowej Polski i ul. Forteczna,

- godz. 3 – 4  Róża MB Fatimskiej i ul. Blankowa i Senatorska,

- godz. 4 – 5 Róża MB Bolesnej i ul. Palisadowa,

- godz. 5 – 6 Róża św. Maksymiliana i ul. Grodzka,

- godz. 6 – 7 Odnowa w Duchu Św.

- godz. 7 – 8 Róża MB Różańcowej, Krąg Biblijny i ul. Kasztelańska.

W WIELKĄ SOBOTĘ – przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w grobie. Liturgia WIELKIEJ SOBOTY rozpocznie się o godz. 18.00 i składać się będzie: z liturgii światła, Słowa Bożego, poświęcenia wody chrzcielnej oraz uroczystej Mszy św. WIGILII PASCHALNEJ.

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Mszę św. REZUREKCYJNĄ z procesją rozpoczniemy o godz. 6.00.

W WIELKI PIĄTEK I W WIELKA SOBOTĘ ZAPRASZAMY NA JUTRZNIĘ, KTÓRA ZOSTANIE ODPRAWIONA O GODZINIE 8:00