• 2a.jpg
  • P5135336.JPG
  • podzamcze.jpg

ODPUST PARAFIALNY 2013

W dniu, 14 września 2013 roku, świętowaliśmy w naszej parafii odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Nie było to jednak święto tylko naszej parafii, ale całego miasta Wałbrzycha. Stało się to, ponieważ w dniu naszego odpustu, dobiegło końca Jerycho Różańcowe, które odbywało się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, ale zakończenie miało miejsce w naszym Sanktuarium, podczas uroczystej sumy odpustowej. Eucharystii przewodniczył nasz ksiądz biskup Ignacy Dec wraz z księżmi z wałbrzyskich parafii, przy licznym udziale wiernych naszej wspólnoty parafialnej i pielgrzymów przybyłych z różnych stron Wałbrzycha.

Szczególnym znakiem naszej modlitwy za całe miasto, była figura Matki Bożej Bolesnej, patronki Ziemi Wałbrzyskiej.

Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę w intencji naszej parafii i całego miasta.