• 2a.jpg
  • P1060540.JPG
  • P5135336.JPG
  • podzamcze.jpg

Wałbrzyszanie modlili się 2 kwietnia  w naszym Sanktuarium o kanonizację Jana Pawła II.

Biskup świdnicki Ignacy Dec przewodniczył 2 kwietnia uroczystej Mszy świętej w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu w 8. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Modlono się o kanonizację błogosławionego papieża.

Spotkanie modlitewne rozpoczął program słowno-muzyczny przygotowanym na podstawie poematu „Tryptyk Rzymski” przez Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II”. Po Mszy świętej, którą koncelebrowało wielu kapłanów, między innymi biskup pomocniczy Adam Bałabuch, odbyła się prezentacja spektaklu zatytułowanego „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, który przygotował Zespół Aperto z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.  O godzinie 21:37 uczestnicy modlitwy oddali hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

We Mszy świętej uczestniczą każdego roku tysiące wiernych. Wśród przybyłych na modlitwę nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych oraz parlamentarzystów. Modlitwie towarzyszyła intencja dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II oraz prośba o szybką kanonizację papieża Polaka.

Msze święte papieskie w Wałbrzychu organizowane są od 2005 roku. Tegoroczną Mszę świętą transmitowała Telewizja Trwam i Radio Maryja.

ZOBACZ ZDJĘCIA P. DARIUSZA GDESZA - walbrzych.naszemiasto.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA P. KRZYSZTOFA ŻARKOWSKIEGO - walbrzych24.com