MENU

 


 

Licznik odwiedzin

766976
WszystkieWszystkie766976

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

,,Modlitwa nie jest kategorią czasu, ale jest kategorią serca"

W niedzielę, 17 grudnia 2017 r., w naszym parafialnym wieczerniku rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Słowo Boże w tegorocznym Adwencie kierował będzie ks. profesor Andrzej Tomko z Wrocławia.

Na pierwszej Mszy św. o godz. 7.00 ks. Proboszcz przywitał serdecznie Rekolekcjonistę w naszej wspólnocie. Ks. Andrzej na wstępie podziękował, zebranym w świątyni, że może w naszym kościele modlić się i przybliżać do tajemnicy Boga. W pierwszym dniu, wśród bogactwa słów skierowanych do parafian ks. Rekolekcjonista zaznaczył, że bardzo ważne jest byśmy brali udział w rekolekcjach, bo ,,na rekolekcje najbardziej czekają zmarli, przez odpusty możemy ich przeprowadzić do nieba''. Ale warunkiem uzyskania odpustu, związanego z rekolekcjami, jest nasz udział w naukach rekolekcyjnych. Ojciec tegorocznego prostowania ścieżek naszego życia na przyjście Pana, w homilii zaznaczył ważną kwestię, jaką jest nasza modlitwa - rozmowa z Panem Bogiem. Ks. Tomko przypomniał, że ,,modlitwa nie jest kategorią czasu, ale kategorią serca'', zatem nie wolno nam usprawiedliwiać się tym, że nie mamy czasu na ten najważniejszy dialog ze Zbawicielem.

Kapłan, skierował, również Słowo Boże do dzieci zebranych na Eucharystii o godz. 11.30.

Módlmy się w intencji wszystkich Parafian, aby jak najwięcej naszych Braci i Sióstr skorzystało z tych ćwiczeń duchowych.

 

Zdjęcia w galerii.

WSPÓLNOTY