MENU

 


 

Licznik odwiedzin

909753
WszystkieWszystkie909753

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

,,Sprawiedliwości jest potrzebne Miłosierdzie Boże..."

16 lipca 2017 r., w czasie Eucharystii o godz. 11.30, Policjanci oraz Strażnicy Miejscy z Wałbrzycha dziękowali Panu Bogu za kolejny rok pracy. W intencji tych służb mundurowych Mszę św. koncelebrowali: ks. Proboszcz Jan Gargasewicz oraz kapelan policjantów z rejonu Wałbrzyskiego - ks. Jacek Biernacki.

Słowo Boże do zebranych służb skierował ks. Proboszcz, dziękując im na początku za trud jaki podejmują w swojej pracy. Ks. Jan przypomniał mundurowym postać ich patrona Michała Archanioła. Główny celebrans zaznaczył w homilii, że również każdy z nas jest wezwany do tego aby pomagać bliźnim - …,,nie możemy zamykać zamka w drzwiach i udawać, że nas to nie obchodzi".

W kolejnej części Słowa Bożego ks. Kustosz przypomniał policjantom i strażnikom miejskim, że ich praca jest również powołaniem, a mundurowy jest wielki…,, gdy najpierw służy rodzinie, bo potrafi kochać swoich bliskich”. Ksiądz zaznaczył, że praca – powołanie tych służb dotyczy dobra narodowego, intelektualnego i moralnego, rozwijając poszczególne wątki.

W ostatniej części ks. Gargasewicz złożył życzenia Policjantom i Strażnikom Miejskim, aby jak ich patron, który ma zawołanie - któż jak Bóg, był dla nich przykładam i aby oni w swoim powołaniu czerpali z niego wzór, realizując te zawołania które wynikają z ich pracy –…,,a więc któż jak Polska, któż jak Rodzina, któż jak Bezpieczeństwo’’.

Zamykającymi słowami głównego celebransa i homilety były słowa:,,Służcie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, byście mieli radość w służeniu, by nie było radości w karaniu a radość w pouczeniu”.

 

Zdjęcia w galerii.

 

WSPÓLNOTY