MENU

 


 

Licznik odwiedzin

618482
WszystkieWszystkie618482

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

Pasowanie na lektora

Grono lektorów w naszej parafii znowu się powiększyło. Stało się to w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy Św. o godz. 11.30. Pełne prawa lektora uzyskało pięciu  kandydatów z II i III klasy gimnazjum: Filip Brzostek, Maksymilian Fedorczak, Szymon Pawełek, Kamil Szproch i Jakub Tucznio .

Cała Msza była bardzo uroczysta. Rozpoczęła się procesyjnym wejściem. Następnie Ksiądz Prałat Jan Gargasewicz, który przewodniczył Eucharystii pięknie wprowadził wszystkich w liturgię uroczystości jak również w obrzęd pasowania na lektora. Po Ewangelii i kazaniu rozpoczęła się właściwa cześć obrzędów związanych z pasowaniem. Można było zauważyć, że Kandydaci w niecierpliwości oczekiwali na tą ważną dla nich jak również dla ich rodziców i bliskich chwilę.

Na słowa Ks. Prałata: „Niech przystąpią ci, którzy mają być ustanowieni lektorami” – Kandydaci ustawili się w rzędzie przed ołtarzem w albach (liturgiczny strój lektora).  Następnie zostały pobłogosławione krzyże, które lektorzy z radością i dumą odbierali od Ks. Prałata w prezbiterium i kolejno zajmowali swoje miejsce przy Ołtarzu Pana.

Po zakończeniu Mszy Św., Ks. Prałat Jan Gargasewicz złożył nowym lektorom życzenia, aby na co dzień byli świadkami Jezusa Chrystusa i z dumą nosili Chrystusowy Krzyż.

Jako opiekun Służby liturgicznej Ołtarza życzę wszystkim nowo wyświęconym Lektorom wytrwałości w służbie Panu Jezusowi, wszelkich łask i Bożego Błogosławieństwa! Króluj nam Chryste!

Ks. Marcin Mazur

Zdjęcia w galerii.

WSPÓLNOTY