MENU

 


 

Licznik odwiedzin

909777
WszystkieWszystkie909777

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

WIELKI CZWARTEK - Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa

W Wielki Czwartek w Kościele  jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

W kościołach katedralnych, przed południem,  odprawiana jest uroczysta Msza  św. sprawowana  przez biskupa diecezjalnego wraz z prezbiterami. Nazywana jest ona Mszą Krzyżma, ponieważ podczas niej poświęcane są nowe oleje przeznaczone do namaszczeń: podczas chrztu, bierzmowania, sakramentu kapłaństwa oraz przy namaszczeniu chorych. W trakcie tej mszy odbywa się odnowienie przyrzeczeń kapłańskich.

W kościołach parafialnych odprawiana jest tylko jedna uroczysta Eucharystia wieczorna tzw.  - Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne i kończy okres Wielkiego Postu. W naszej Parafii w czasie tej Mszy , do grona ministrantów ks. Proboszcz włączył 5 nowych ministrantów i 2 ceremoniarzy. Pod koniec Mszy św. z okazji dnia ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentu kapłaństwa, grupy parafialne złożyły kapłanom pracującym w naszej parafii życzenia.

 

Zdjęcia w galerii.

WSPÓLNOTY