Nasz kościół, możemy śmiało powiedzieć, jest uprzywilejowany. Powodem tego jest to, że nasza świątynia jest sanktuarium diecezjalnym Relikwii Drzewa Krzyża Św.. Co jakiś czas, przybywają do naszego sanktuarium pielgrzymi. Również w dniu dzisiejszym, 25 marca , przybyli do naszego kościoła pielgrzymi z diecezji opolskiej, z parafii Podwyższenia Krzyża św. w miejscowości Pokój, ze swoim pasterzem ks. Krzysztofem Rusinkiem.

Cieszymy się bardzo, że przybywają do nas wierni, aby pomodlić się przy tej wyjątkowej relikwii, jaką jest fragment drzewa z krzyża na którym dokonało się nasze zbawienie i odkupienie.

Ks. Proboszcz Jan przywitał przybyłych pielgrzymów, następnie historię powstawania naszego sanktuarium przybliżył Pan Stefan Zięba – Prezes Rady Parafialnej.

Niech Jezus – Zbawiciel człowieka , błogosławi dzisiejszym pielgrzymom oraz całej parafii z miejscowości Pokój.

Zdjęcia w galerii.