Postanowieniem z dnia 13 stycznia 2017 roku ks. prałat dr Jan Gargasewicz, proboszcz naszej parafii, odznaczony został przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę, Złotym Krzyżem Zasługi.

Uroczystego wręczenia odznaczenia dokonano 11 lutego o godz. 12:00 w Świdnickiej katedrze podczas Mszy św. sprawowanej z okazji XXV Światowego Dnia Chorego. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złoty Krzyż Zasługi przekazał ks. Janowi Wicewojewoda Dolnośląski - Pan Kamil Krzysztof Zieliński. Obdarowując ks. Proboszcza tym odznaczeniem Wicewojewoda podkreślał, że jest to docenienie pracy charytatywnej na rzecz ludzi potrzebujących, cierpiących oraz chorych, którą od wielu lat wykonuje ks. prałat Jan Gargasewicz.

Zdjęcia w galerii.