Święto Jana Apostoła i Ewangelisty to dzień, w którym swoje imieniny obchodzi nasz Ksiądz Proboszcz Jan Gargasewicz.

Wieczorem, 27 grudnia, o godz. 1800 odbyła się Msza św. w intencji Solenizanta. W czasie Eucharystii prosiliśmy Pana Boga, przez wstawiennictwo św. Jana, aby ks. Jan cieszył się zdrowiem, błogosławieństwem Jezusa w posłudze kapłańskiej na tych rozlicznych odcinkach, w których posługuje ks.Proboszcz, nie tylko w parafii ale również w diecezji. W intencji ks. Proboszcza modlili się nie tylko księża wikariusze i parafianie, ale również kapłani z wcześniejszej parafii ks. Jana -  ks. proboszcz ze Świebodzic - Józef Siemasz oraz wikariusz ks. Artur Merholc, klerycy i delegacja wiernych z parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach. Wśród zaangażowanych w liturgię Mszy św. szczególnie wyróżniał się Chór Parafialny, który ubogacił ją pięknym śpiewem.

Pod koniec Mszy św. życzenia złożyli przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych działających w naszej wspólnocie parafialnej. Życzenia złożył również Wicewojewoda Dolnośląski, Pan Kamil Krzysztof Zieliński. Miłe słowa kierowane w stronę Solenizanta zostały ubogacone kwiatami, a przede wszystko modlitwą w jego intencji.

Na końcu Eucharystii Ks. Proboszcz poświęcił wino. Błogosławienie wina bowiem jest symbolem tego, aby wszelką truciznę zła i nienawiści eliminować z serca. Wychodząc z kościoła wierni mogli poczęstować się odrobiną wina oraz imieninowymi cukierkami.

Zdjęcia w galerii.