Dnia 16 listopada 2016 r. w 76 roku życia, w 52 roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz Prałat Jan Sowa – pierwszy Proboszcz naszej Parafii.

Ks. Jan, po święceniach prezbiteratu, które przyjął 28 czerwca 1964 r., we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach w: Świdnicy, Bolesławcu i Wrocławiu. Pełnił posługę proboszcza w parafiach w Brenniku, Podwyższenia Krzyża św. w Wałbrzychu i św. Marcina w Jaworze. Przez długi okres pełnił funkcję dziekana dekanatu Jawor. Po przejściu na emeryturę pozostał jako rezydent w parafii św. Marcina.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

- 18 listopada 2016 r. (piątek) - 18.00 - eksportacja do kościoła parafialnego św. Marcina w Jaworze i Msza św.  koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Stefana Cichego. W tym dniu jest organizowany autokar dla osób które, pragnął pojechać do Jawora, aby uczestniczyć w eksporcie śp. ks. Jana. Wyjazd autokarem spod naszego sanktuarium o godzinie 1630Zapisy na wyjazd autokarem przyjmujemy w zakrystii po Mszach św.

- 19 listopada 2016 r. (sobota)  - 13.00 - Msza św. pogrzebowa i pogrzeb w Jeżowe, w powiecie niżańskim diecezja rzeszowska (w miejscowości rodzinnej).

Zmarłego księdza Jana polecamy modlitwom Parafian.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!